Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Përfundon numërimi. Ja anëtarët meshkuj të Kryesisë së PS-së

Përfundon numërimi. Ja anëtarët meshkuj të Kryesisë së PS-së
April 23
18:44 2016

Ka përfunduar para pak minutash numërimi i votave të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste. Kanë qenë 18 kandidatë meshkuj të cilët kanë garuar për 13 vende në Kryesinë e re. Pas numërimit, më të votuarit kanë rezultuar Pandeli Majko dhe Blendi Klosi, me 241 vota secili.

Votimet kanë rezultuar si në vijim:

Pandeli Majko – 241 vota

Blendi Klosi – 241 vota

Erion Veliaj – 236 vota

Saimir Tahir – 234 vota

Arben Ahmetaj -216 vota

Fatmir Xhafaj-214 vota

Erion Braçe – 208 vota

Taulant Balla – 208 vota

Armando Subashi – 180 vota

Vangjush Dako – 177 vota

Jashtë kryesisë së PS-së mbetën Ulsi Manja, Besnik Bare, Eduard Shalsi, si dhe kryebashkiaku i Elbasanit, Qazim Sejdini.

Komento
Shperndaje