Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Përfundojnë hetimet për “Omega Pharma”, 4 shtetas në gjykim

Përfundojnë hetimet për “Omega Pharma”, 4 shtetas në gjykim
May 01
16:27 2016

Prokuroria e Tiranës dërgoi për gjykim 4 shtetas dhe subjektin “Omega Pharma” të implikuar në një skemë mashtrimi me ilaçet. Sipas prokurorisë, i pandehuri Nadir Çausholli dhe 3 punonjës të kësaj kompanie kanë përfituar në mënyrë të paligjshme shumën 2.2 milionë euro. Në bazë të veprimeve proceduriale, Prokuroria e Tiranës ka krijuar bindjen e bazuar në prova se këta shtetas kanë konsumuar elementet e veprave penale të “Falsifikimit të dokumenteve” dhe “Mashtrimit”.

Etiketimet
Shperndaje