Blitz

 Breaking News

Përcillet për në banesën e fundit Nexhmije Hoxha

Përcillet për në banesën e fundit Nexhmije Hoxha
February 27
14:14 2020

Nexhmije Hoxha, e veja e ish-diktatorit Enver Hoxha u nda nga jeta ditën e djeshme rreth orës 15:00 në shtëpinë e saj, Laprakë, në moshën 99-vjeçare.

Të enjten rreth mesditës është përcjellë për në banesën e fundit ish-bashkëshorjta e diktatorit Enver Hoxha, Nexhmije Hoxha. Ashtu siç kishte njoftuar i biri të mërkurën, pas vdekjes, pritja e njerëzve dhe homazhet janë kryer në një agjenci funerale, ndërsa më pas arkmorti me trupin e Nexhmije Hoxhës është dërguar në varrezat e qyteti.

Share