Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pele flet për marrëdhënien me Maradonën, a është ai më i fortë se Messi?

Pele flet për marrëdhënien me Maradonën, a është ai më i fortë se Messi?
December 07
11:38 2018

Ish ylli i futbollit Brazilian Pele ka bërë përsëri disa deklarata në lidhje me marrëdhënien e që ka me Maradonën pas rivalitetit dhe konflikteve të njëpasnjëshme.

“Maradona? Për mua Maradona ishte një nga lojtarët më të mirë ndonjëherë këtë nuk mund ta mohojmë. Ai ishte ai më mi mirë se Messi? Po ,ishte shumë më mi fortë.

Ndërsa përsa i përket marrëdhënies time me të tani kam një raport të përsosur nuk ka asnjë problem mes nesh. Çdo gjë është e rregulluar .”-  përfundoi ai.

/Bliitz.al/

 

 

Komento
Shperndaje