Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pas publikimit të video-skandalit, ministri Manjani kërkon shkarkimin e Guximtar Boçit

Pas publikimit të video-skandalit, ministri Manjani kërkon shkarkimin e Guximtar Boçit
October 27
21:35 2016

Pasi është publikuar video-skandali, ku gjykatësi Guximtar Boçi kërkonte favore seksuale nga një qytetare, ministri Ylli Manjani ka kërkuar shkarkimin e tij nga KLD-ja.

Ai gjithashtu i ka bërë thirrje prokurorisë që të nisë një hetim penal lidhur me këtë skandal që ka pasqyruar emisioni “Stop”.

“Ngjarja e transmetuar audio është shokuese! E papranueshme për figurën e çdo zyrtari, aq më tepër gjykatës”,- ka reaguar ministri Manjani. /Blitz.al/

Shperndaje