Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pas jugut të Shqipërisë, tërmetet godasin veriun

Pas jugut të Shqipërisë, tërmetet godasin veriun
June 14
09:11 2018

Ditëve të fundit tërmetet kanë goditur disa zona t1% Shqipërisë. Së fundmi Rajoni i Dibrës është goditur nga një tërmet vetëm pak minuta pas mesnate. Sipas IGJEUM, tërmeti ka pasur fuqi 3.1 ballë dhe ka rënë në Miresh, 5 km në jugperëndim të Dibrës në thellësinë 6 km. Nuk raportohen viktima apo dëme materiale.

Rikujtojmë që pak ditë më parë Jugu e veçanërisht Vlora u goditën nga disa tërmete të njëpasnjëshme./Blitz.al/

auto_Screenshot_51528956423 (1)

Komento
Shperndaje