Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pas deklaratës se bashkëpuntorit X, reagon Fatmir Xhafaj: “Është sajesë dixhitale”

Pas deklaratës se bashkëpuntorit X, reagon Fatmir Xhafaj: “Është sajesë dixhitale”
May 18
11:30 2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar për herë të parë pas dëshmisë së dëshmitarit X Albert Veliu. Sipas Ballkanëeb, një ditë më parë tha se kishte trafikuar drogë me grupin e vëllait të tij. Ministri e cilësoi të gjithë dëshminë një sajesë dixhitale.

“Dua tu them një gjë se këtu jemi në vendin e Task-Forcës Speciale, kurse atje jemi në vendin e sajesave dixhitale. Detyra ime është të punojmë për taks-forcën speciale, dhe atë dixhitale. Unë kam zgjedhur të bëjë detyrën time, ata të tyren”,- u shpreh ministri i Brendshëm./Blitz.al/

 

 

Komento

Shperndaje