Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Parku te liqeni – shoqëria civile, protestë para bashkisë

Parku te liqeni – shoqëria civile, protestë para bashkisë
March 19
12:01 2016

Vijojnë protestat kundër ndërtimit të parkut te liqeni artificial.

Shoqëria civile është mbledhur sërish sot për të protestuar përpara Bashkisë së Tiranës kundër ngritjes së parkut të lodrave në atë zonë.

Në nisje të protestës  ata kënduan edhe një këngë. “Unë jam qytetari, Erion kryetari që po mbjell beton”,-  kanë kënduar protestuesit. Por kryebashkiaku Veliaj nuk ndodhet në zyrë, për shkak se merr pjesë në punimet e Kongresit të PS-së.

 

 

Share