Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Parashikimi i motit, temperaturat këtë javë zbresin deri në -4 gradë celcius!

Parashikimi i motit, temperaturat këtë javë zbresin deri në -4 gradë celcius!
October 30
09:46 2017

Tashmë kemi hyrë në një javë të re dhe sigurisht na duhet të dimë parashikimin e motit për ditët në vazhdim. Të marrim çadër me vete apo jo? Si të vishemi?

Sipas “Meteoalb”, parashikohet që ditët më të ftohta të jenë e marta dhe e mërkura, kur temperaturat do të zbresin deri nën -4 gradë celcius.

“Java që vjen paraqitet kryesisht e kthjellët, por e ftohtë.” , – shkruan “Meteoalb”.

“Ditët më të ftohta, e marta dhe e mërkura kur pritet -3/-4 gradë Celcius”. – thuhet më tej.

Pra, bëni mirë që kur të dilni nga shtëpia të vishni diçka të trashë. /Blitz.al/

 

Share