Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Panik te qytetarët e Sarandës, tërmeti godet qytetin bregdetar

Panik te qytetarët e Sarandës, tërmeti godet qytetin bregdetar
August 26
10:35 2017

 

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, qyteti bregdetar i Sarandës është goditur nga një tërmet i shkallës 2.9 ballë i shkallës Rihter.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundjet janë ndjerë rreth orës 02.22 minuta dhe epiqendër e tërmetit ishte Frashtani i Gjirokastrës, 5 km në lindje të Sarandës, ndërsa thellësia ishte 4 km.

Lëkundjet e tërmetit kanë përhapur panik te banorët dhe turistët, por sipas autoriteteve nuk ka dëme materiale apo të lënduar.

Kujtojmë se më herët ekspertët thanë se pas zjarreve, vendi ynë do të prekej edhe nga tërmetet./Blitz.al/

Komento
Shperndaje