Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

17-katëshi tek diga, rrëzohet kërkesa e Veliaj për ndryshimin e gjyqtarëve

17-katëshi tek diga, rrëzohet kërkesa e Veliaj për ndryshimin e gjyqtarëve
May 18
09:55 2016

Gjykata Administrative e Apelit ka rrëzuar kërkesën e Kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe Avokaturës për ndryshimin e trupit gjykues. Vendimi është marrë ditën e sotme, kur ishte përcaktuar nëse Apeli do të ndryshonte ose jo trupin gjykues.

Kërkesa e Bashkisë së Tiranës u shqyrtua nga Bari Shyti, Lindita Sinanaj, Artur Malaj, ku kërkohej përjashtimi i tre gjyqtarëve Enkelejda Softa, Alkelina Gazidede, Arjan Qafa.

Në datën 19 maj, pritet shqyrtimi në themel i çështjes për kërkesën e Bashkisë së Tiranës për shfuqizimin e lejes së ndërtimit, për shkak se rrezikon digën e liqenit. Leja për ndërtimin e pallatit është dhënë në kohën kur bashkinë e drejtonte demokrati Lulzim Basha.

Etiketimet
Shperndaje