Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pajisja përgjuese, Presidenti Nishani takon kryeprokurorin Llalla

Pajisja përgjuese, Presidenti Nishani takon kryeprokurorin Llalla
June 10
17:51 2016

Skandali i përgjimeve ka mbledhur edhe Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishanin dhe kryeprokurorin Adriatik Llalla. Mësohet se temë e diskutimit janë hetimet e policisë mbi këtë çështje, ku kreu i Prokurorisë po informon kreun e Shtetit për ecurinë e tyre.

Vetëm pak ditë më parë, gjykata vendosi të pezullonte nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Haki Çakon. Pajisja u zbulua disa javë më parë nga SHISH dhe Prokuroria nisi menjëherë hetimet.

Etiketimet
Shperndaje