Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pajisja përgjuese, mediat italiane: Hyri fshehtas në Shqipëri me një makinë me targa diplomatike italiane

Pajisja përgjuese, mediat italiane: Hyri fshehtas në Shqipëri me një makinë me targa diplomatike italiane
June 08
09:32 2016

Pas pezullimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako, mediat italiane kanë shkruar për pajisjen e përgjimit që ka hyrë ilegalisht në Shqipëri.

“Il Secolo XIX” shkruan fillimisht se kjo pajisje kaloi kufirin ilegalisht. Ajo mbërriti më 11 mars në Shqipëri, e fshehur në një makinë diplomatike me targa italiane.

Në dosjen e publikuar nga Prokuroria deklarohet se pajisja përgjuese është përdorur për përgjim, në kundërshtim me ligjin.

Etiketimet
Shperndaje