Blitz | Kliko dhe Informohu

Lajme

Sekuestrohet 1 kg heroinë, pranga dy të rinjve

    Sekuestrohet 1 kg heroinë, pranga dy të rinjve

Oficerët e Policisë së Tiranës, në bashkëpunim me “Shqiponjat”, kanë kryer sekuestrimin e 1 kg lëndë narkotike heroinë dhe ka vënë në pranga dy persona. Janë arrestuar shtetasit Anest Koromani,

Lexo me Shume

Vetëvaret në qeli i dënuari për plagosje, e shpëtojnë policët

    Vetëvaret në qeli i dënuari për plagosje, e shpëtojnë policët

Një i dënuar për plagosje ka tentuar vetëvrasjen brenda ambienteve të qelisë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pasditen e së shtunës në  ambientet e Komisariatit Nr. 1 në Tiranë. “Sokol

Lexo me Shume

Patentat e reja, ja vlefshmëria për çdo mjet

    Patentat e reja, ja vlefshmëria për çdo mjet

Ministria e Transporteve ka përcaktuar vlefshmërinë e lejeve të drejtimit për automjetet. Konkretisht, leja e drejtimit e kategorisë D, që përfshin autobusët e vegjël, do të jetë e vlefshme për

Lexo me Shume

Rikthehet trafiku i drogës Shqipëri-Itali, identifikohet mjeti fluturues në Vlorë

    Rikthehet trafiku i drogës Shqipëri-Itali, identifikohet mjeti fluturues në Vlorë

Lëvizjet e një avioni të vogël janë duke u hetuar nga policia. Ngjarja e ndodhur mëngjesin e ditës së së djeshme në Vlorë, ka shtuar dyshimet për rikthimin e trafikut

Lexo me Shume

Grabitet banesa në Liqenin e Thatë, qytetarit i marrin 20 mijë euro

    Grabitet banesa në Liqenin e Thatë, qytetarit i marrin 20 mijë euro

Një grabitje banese ka ndodhur rreth orës 22:00 të së dielës në zonën e Liqenit të Thatë. Pre e grabitjes ka rënë banesa e shtetasit Arbënor Shala, të cilit i

Lexo me Shume

Raporti, Fleckeinstein: Reformat në rrugën e duhur, mos prisni perfeksionin

    Raporti, Fleckeinstein: Reformat në rrugën e duhur, mos prisni perfeksionin

Raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckeinstein, ka deklaruar se Shqipëria është në rrugën e duhur, ndaj mund të nisë çelja e negociatave. Gjatë raportimit të sotëm në Parlamentit Europian, ai tha

Lexo me Shume

Hodhi bombolën nga kati i 7-të i pallatit, shmanget tragjedia në Vlorë

    Hodhi bombolën nga kati i 7-të i pallatit, shmanget tragjedia në Vlorë

Policia e Vlorës, në bashkëpunim me repartin e zjarrfikësve, kanë arritur të shmangin në kohë një tragjedi që mund të shkaktohej nga hedhja e një bombole gazi. Ngjarja ka ndodhur

Lexo me Shume

Nishani dekreton lirimin e ambasadorëve Besiana Kadare dhe Kujtim Xhani

    Nishani dekreton lirimin e ambasadorëve Besiana Kadare dhe Kujtim Xhani

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka dekretuar lirimin nga detyra si ambasadore të Besiana Kadaresë, vajzës së shkrimtarit Ismail Kadare. Ajo ka mbajtur këtë detyrë pranë Organizatës së Kombeve të

Lexo me Shume

Defekt në sistem, ndërpritet puna në Kapshticë

  Defekt në sistem, ndërpritet puna në Kapshticë

Pala greke në pikën kufitare të Kapshticës ka ndërprerë punën. Një defekt në sistem ka paralizuar punën prej orës 16:00

Lexo me Shume

Marrëveshja me USAID-in, çmontohen depozitat në kryeqytet

  Marrëveshja me USAID-in, çmontohen depozitat në kryeqytet

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka nënshkruar një marrëveshje me drejtorin e Ujësjellës-Kanalizimeve dhe USAID-in, në sajë të

Lexo me Shume

Meta ngre strukturën e vetëdeklarimit në kuadër të ligjit për dekriminalizimin

  Meta ngre strukturën e vetëdeklarimit në kuadër të ligjit për dekriminalizimin

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka dhënë urdhrin për ngritjen e një strukture të posaçme, ku mund të plotësohen dhe

Lexo me Shume

Cila është femra që mund të acarojë marrëdhëniet midis Ukrainës dhe Rusisë?

  Cila është femra që mund të acarojë marrëdhëniet midis Ukrainës dhe Rusisë?

  Nadia Savachenko është shpallur fajtore për vrasjen e dy gazetarëve rusë. Sipas prokurorëve, ajo urdhëroi goditjen që u mori

Lexo me Shume

Horroret e paimagjinueshme të Sirisë

  Horroret e paimagjinueshme të Sirisë

Kanë kaluar pesë vjet nga fillimi i luftës civile në Siri, e cila ka tërhequr pjesën më të madhe të

Lexo me Shume

Elbasan, sekuestrohen 3 kg tritol dhe 100 kapsolla

  Elbasan, sekuestrohen 3 kg tritol dhe 100 kapsolla

Në fshatin Mlizë të Elbasanit policia ka arrestuar një 55-vjeçar. Gjatë kontrollit në banesën e tij u gjetën dhe u

Lexo me Shume

Kinë, zbulohet mashtrimi prej 61 milionë £ me vaksinat vdekjeprurëse

  Kinë, zbulohet mashtrimi prej 61 milionë £ me vaksinat vdekjeprurëse

Nënë e bijë janë arrestuar në Kinë pasi policia ka zbuluar një tregti të paligjshme të vaksinave me vlerë rreth

Lexo me Shume

Barack Obama në Kubë, vizitë historike

  Barack Obama në Kubë, vizitë historike

Barack Obama ka mbërritur ditën e djeshme në Kubë. Kjo është konsideruar si një vizitë historike pasi është vizita e

Lexo me Shume

Shihni foton e parë të Papës në Instagram

  Shihni foton e parë të Papës në Instagram

Kreu i kishës katolike i ka përshkruar  mediat sociale si “një dhuratë nga Perëndia”.  Ai  madje vendosi të bëhet pjesë

Lexo me Shume

Skandal policor në Belgjikë, 8 efektivë vidhnin bashkë me shqiptarët

  Skandal policor në Belgjikë, 8 efektivë vidhnin bashkë me shqiptarët

Një skandal policor ka ndodhur këto ditë në Belgjikë ku dyshohet se janë përfshirë 8 efektivë të policisë, në bashkëpunim

Lexo me Shume

Veliaj: “Në prill do të prishen të gjitha ndërtesat e pahipotekuara që kanë zaptuar liqenin”

  Veliaj: “Në prill do të prishen të gjitha ndërtesat e pahipotekuara që kanë zaptuar liqenin”

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, gjatë një aktiviteti për mbjelljen e 200 pemëve, ka pohuar se në  muajin prill do

Lexo me Shume

Kreshnik Spahiu: Ramën dhe Veliajn do t’i fusim në kazanë plehrash!

  Kreshnik Spahiu: Ramën dhe Veliajn do t’i fusim në kazanë plehrash!

“Edi Ramën dhe Erion Veliajn po i ruajmë dhe në momentin e duhur do t’i sulmojmë e do t’i fusim

Lexo me Shume

Parku te liqeni – shoqëria civile, protestë para bashkisë

  Parku te liqeni – shoqëria civile, protestë para bashkisë

Vijojnë protestat kundër ndërtimit të parkut te liqeni artificial. Shoqëria civile është mbledhur sërish sot për të protestuar përpara Bashkisë

Lexo me Shume