Blitz | Kliko dhe Informohu

Lajme

Vazhdojnë tensionet në Idomeni, refugjatët godasin me gurë policinë

    Vazhdojnë tensionet në Idomeni, refugjatët godasin me gurë policinë

Edhe sot ka pasur tension mes refugjatëve. Para pak orësh është shënuar incidenti i radhës në kampin në Idomeni, në linjën hekurudhore ku po strehohen refugjatë që prej 11 ditësh. Në

Lexo me Shume

Konfuzion për rrëmbyesin e avionit në Qipro, arrestohet një tjetër i dyshuar

    Konfuzion për rrëmbyesin e avionit në Qipro, arrestohet një tjetër i dyshuar

Për rrëmbimin e avionit egjiptian me 81 pasagjerë mëngjesin e sotëm ka konfuzion në mediat e huaja. Pasi avioni i rrëmbyer ka bërë ulje të detyruar në Qipro, është arrestuar

Lexo me Shume

Policia e Shtetit, kallëzim penal deputetëve të PD-së

    Policia e Shtetit, kallëzim penal deputetëve të PD-së

Drejtoria e Policisë së Tiranës ka kallëzuar penalisht 9 deputetë të Partisë Demokratike për protestën e ditës së djeshme te liqeni. Sipas informacioneve mësohet se janë kallëzuar pranë prokurorit të

Lexo me Shume

Japoni, hyn në fuqi ligji i luftës për herë të parë pas Luftës së Dytë Botërore

    Japoni, hyn në fuqi ligji i luftës për herë të parë pas Luftës së Dytë Botërore

Sot, më 29 mars, është miratuar dhe ka hyrë në fuqi ligji mbi sigurinë ushtarake në Japoni. Vetë kryeministri Shinzo Abe ka kërkuar me ngulm votimin e këtij ligji në

Lexo me Shume

FBI “thyen” Apple-n!

    FBI “thyen” Apple-n!

Sipas asaj që raporton Departamenti i Drejtësisë në SHBA, FBI ka arritur të zhbllokojë telefonin iPhone të atentatorit të San Bernardinos 3 muaj më parë. Kujtojmë se më 2 dhjetor

Lexo me Shume

Procesi Beqaj-Basha, kreu i PD-së nuk paraqitet në gjyq

    Procesi Beqaj-Basha, kreu i PD-së nuk paraqitet në gjyq

Paraditen e sotme, në rendin e ditës së gjykatës në Tiranë, ishte procesi gjyqësor mes ministrit Beqaj dhe kreut të PD-së, Basha. Gjyqi ka nisur me kërkesë të ministrit të

Lexo me Shume

Identifikohet pengmarrësi në Qipro, profesor nga Atlanta me probleme mendore

    Identifikohet pengmarrësi në Qipro, profesor nga Atlanta me probleme mendore

Mediat e huaja kanë bërë të mundur marrjen e informacioneve të reja për sa i përket rrëmbimit të avionit në Qipro. Bëhet me dije se pengmarrësi është një 59-vjeçar, profesor

Lexo me Shume

Izraeli në alarm nga sulmet e luftëtarëve të Shtetit Islamik

    Izraeli në alarm nga sulmet e luftëtarëve të Shtetit Islamik

Izraeli dhe Egjipti kanë përforcuar masat e sigurisë dhe kanë shtuar në numër policinë së bashku me ushtrinë e vendeve përkatëse pasi janë në alarm nga sulmet e militantëve të

Lexo me Shume

Belgjikë, policia gjen dorezat që u përdorën nga terroristët

  Belgjikë, policia gjen dorezat që u përdorën nga terroristët

Autoritetet policore belge besojnë se kanë gjetur dy doreza të djathta në një autobus që ka lënë aeroportin shumë pak

Lexo me Shume

Qipro: Rrëmbehet një avion egjiptian! Bëhet ulje emergjente

  Qipro: Rrëmbehet një avion egjiptian! Bëhet ulje emergjente

Avioni i linjës “Egyptair” ka bërë një ulje emergjente në aeroportin “Larnaka” në Qipro, ku më pas autoritetet policore kanë

Lexo me Shume

Panik në Kongres. Të shtëna armësh dhe një i plagosur

  Panik në Kongres. Të shtëna armësh dhe një i plagosur

Janë raportuar të shtëna armësh në vendin që është i hapur për vizitorët, aty ku ndodhet institucioni i Kongresit në Uashington

Lexo me Shume

(FOTO) Skandaloze, ja si prodhohen lëngjet e frutave që konsumojmë

  (FOTO) Skandaloze, ja si prodhohen lëngjet e frutave që konsumojmë

Disa foto të shpërndara së fundmi në rrjetet sociale tregojnë qartazi prodhimin në kushte skandaloze të lëngjeve të frutave që

Lexo me Shume

Vrasja e ish-efektivit Zeqaj, krijohet identikiti i autorit. Ja lëvizjet e kryera

  Vrasja e ish-efektivit Zeqaj, krijohet identikiti i autorit. Ja lëvizjet e kryera

Rreth dy javë pas vrasjes së ish-policit Ajet Zeqaj, është krijuar identikiti i autorit dhe është zbardhur itinerari që ai

Lexo me Shume

Pavarësia e Kosovës, Lunaçek: Kusht për anëtarësimin e Serbisë në BE

  Pavarësia e Kosovës, Lunaçek: Kusht për anëtarësimin e Serbisë në BE

Zëvendëspresidentja e Parlamentit Europian, Ulrike Lunacek, është shprehur gjatë një diskutimi në Berlin se Serbia nuk mund të bëhet pjesë

Lexo me Shume

Raporti: 59,009 të internuar gjatë regjimit komunist, 7,022 humbën jetën

  Raporti: 59,009 të internuar gjatë regjimit komunist, 7,022 humbën jetën

Raporti vjetor i Institutit të Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit flet për internimin e 59,009 shqiptarëve në kampe

Lexo me Shume

Belgjikë, lirohet reporteri Faycal Cheffou, vijojnë kërkimet për terroristin e tretë

  Belgjikë, lirohet reporteri Faycal Cheffou, vijojnë kërkimet për terroristin e tretë

Teksa policia belge është ende në kërkim të “njeriut me kapele”, gjithashtu i dyshuar për sulmet në aeroportin e Brukselit,

Lexo me Shume

Basha kërkon informacion për të shoqëruarit në polici, mbledhje urgjente në orën 19:00

  Basha kërkon informacion për të shoqëruarit në polici, mbledhje urgjente në orën 19:00

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ishte gjatë pasdites në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, ku kërkoi informacion lidhur me personat

Lexo me Shume

Me pistoletë në protestë, policia: Ligji është shfuqizuar. Strazimiri: Krimi nuk jam unë, e gjeni në parlament

  Me pistoletë në protestë, policia: Ligji është shfuqizuar. Strazimiri: Krimi nuk jam unë, e gjeni në parlament

Pas fotografimit të deputetit Strazimiri me armë në brez gjatë protestës së sotme, Ministria e Punëve të Brendshme bëri me

Lexo me Shume

Dhuna gjatë luftës, Jahjaga: Ende s’ka mbaruar

  Dhuna gjatë luftës, Jahjaga: Ende s’ka mbaruar

Në forumin “Dhuna seksuale në konflikt dhe përtej”, presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, tha se dhuna seksuale ishte përdorur si

Lexo me Shume

Deputeti Strazimiri me armë në protestë

  Deputeti Strazimiri me armë në protestë

Një video e publikuar nga News 24 ka treguar se në protestën e sotme te parku i liqenit, ku ishin

Lexo me Shume

(FOTO) Momenti i përplasjes së Ndriçim Babasit dhe Flamur Nokës me policinë

  (FOTO) Momenti i përplasjes së Ndriçim Babasit dhe Flamur Nokës me policinë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ndriçim Babasi, është ndaluar nga policia, ndërsa ishte bashkë me disa deputetë  të opozitës në një

Lexo me Shume