Blitz | Kliko dhe Informohu

Lajme

Basha kërkon informacion për të shoqëruarit në polici, mbledhje urgjente në orën 19:00

    Basha kërkon informacion për të shoqëruarit në polici, mbledhje urgjente në orën 19:00

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ishte gjatë pasdites në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, ku kërkoi informacion lidhur me personat e shoqëruar pas protestës. Mësohet se ai nuk ka mundur

Lexo me Shume

Me pistoletë në protestë, policia: Ligji është shfuqizuar. Strazimiri: Krimi nuk jam unë, e gjeni në parlament

    Me pistoletë në protestë, policia: Ligji është shfuqizuar. Strazimiri: Krimi nuk jam unë, e gjeni në parlament

Pas fotografimit të deputetit Strazimiri me armë në brez gjatë protestës së sotme, Ministria e Punëve të Brendshme bëri me dije se deputeti Strazimiri ishte pajisur me armë për shkak

Lexo me Shume

Dhuna gjatë luftës, Jahjaga: Ende s’ka mbaruar

    Dhuna gjatë luftës, Jahjaga: Ende s’ka mbaruar

Në forumin “Dhuna seksuale në konflikt dhe përtej”, presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, tha se dhuna seksuale ishte përdorur si mjet lufte në Kosovë ndaj mijërave grave dhe burrave, për

Lexo me Shume

Deputeti Strazimiri me armë në protestë

    Deputeti Strazimiri me armë në protestë

Një video e publikuar nga News 24 ka treguar se në protestën e sotme te parku i liqenit, ku ishin pjesëmarrës edhe deputetë të opozitës, Gent Strazimiri ka pasur një

Lexo me Shume

(FOTO) Momenti i përplasjes së Ndriçim Babasit dhe Flamur Nokës me policinë

    (FOTO) Momenti i përplasjes së Ndriçim Babasit dhe Flamur Nokës me policinë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ndriçim Babasi, është ndaluar nga policia, ndërsa ishte bashkë me disa deputetë  të opozitës në një lokal, pak pasi kishte mbaruar protesta në parkun e liqenit.

Lexo me Shume

Holandë: Shqiptarët, të parët në kërkesat për azil

    Holandë: Shqiptarët, të parët në kërkesat për azil

Ministria holandeze e Drejtësisë ka bërë me dije se në listën e qytetarëve që kërkojnë azil në Holandë, vendi që klasifikohet i pari është Shqipëria. Vetëm për dy muajt e

Lexo me Shume

Kombëtarja për në Vjenë, aeroporti në alarm për bombë

    Kombëtarja për në Vjenë, aeroporti në alarm për bombë

Pak para se Kombëtarja Shqiptare të arrinte në aeroportin e Vjenës, aty pati një alarm për bombë. Për këtë arsye aeroporti bllokoi fluturimet ditën e djeshme. Alarmi u dha pasi

Lexo me Shume

Vazhdojnë protestat te liqeni. Rama- Basha, “luftë” në rrjete sociale

    Vazhdojnë protestat te liqeni. Rama- Basha, “luftë” në rrjete sociale

Protesta të ashpra po zhvillohen aktualisht në zonën e liqenit në Tiranë. Qindra protestues janë mbledhur sërish dhe kanë tentuar të hyjnë brenda territorit të rrethuar nga bashkia për ndërtimin

Lexo me Shume

Serbia kërkon të “kolonizojë” Kosovën

  Serbia kërkon të “kolonizojë” Kosovën

Qeveria e Serbisë ka planifikuar të zhvendosë në Kosovë mbi 20 mijë serbë nëpërmjet një projekti për ndërtimin e vendbanimeve

Lexo me Shume

Greqi, banorët e fshatit përbuzin refugjatët dhe hedhin koka derri të prera në rrugë

  Greqi, banorët e fshatit përbuzin refugjatët dhe hedhin koka derri të prera në rrugë

Banorë të një fshati në territorin grek, pranë Verias, kanë refuzuar refugjatët që prej kohësh enden rrugëve të Europës për

Lexo me Shume

7 persona në pranga, shkatërrohet banda e drogës

  7 persona në pranga, shkatërrohet banda e drogës

Katër shqipëtarë nga Shqipëria dhe tre nga Kosova  janë vënë në pranga në Prishtinë, pasi janë kapur me një sasi

Lexo me Shume

Ati i Shenjtë mban meshën solemne të Ditës së Pashkëve, lutje për refugjatët dhe viktimat e terrorizmit

  Ati i Shenjtë mban meshën solemne të Ditës së Pashkëve, lutje për refugjatët dhe viktimat e terrorizmit

Papa Françesku mbajti meshën solemne të ditës së Pashkëve dhe dha bekimin“Urbi et Orbi” për të gjithë besimtarët në Bazilikën

Lexo me Shume

Tiranë, dyshime për eksploziv brenda pakos, rezulton se kishte vetëm mbeturina

  Tiranë, dyshime për eksploziv brenda pakos, rezulton se kishte vetëm mbeturina

Një pako e dyshimtë , e gjetur në ashensorin e një pallati, ka alarmuar policinë e Tiranës ditën e sotme.

Lexo me Shume

Festohen Pashkët katolike, politika uron besimtarët

  Festohen Pashkët katolike, politika uron besimtarët

Besimtarët katolikë në të gjithë botën festojnë sot Pashkët. Mijëra besimtarë janë mbledhur në kishën e Shën Palit në Tiranë

Lexo me Shume

Tërmet në Durrës, banorët në alarm

  Tërmet në Durrës, banorët në alarm

Një tërmet me epiqendër Adriatikun ka shkaktuar frikë në masë te banorët e qytetit të Durrësit. Tërmeti me magnitudë 4

Lexo me Shume

Falja e Nazime Vishës, e motra: Më ka shkatërruar jetën, e vraftë Zoti! Djali i Fiqiriut: Po na detyrojnë të bëjmë vetëgjyqësi

  Falja e Nazime Vishës, e motra: Më ka shkatërruar jetën, e vraftë Zoti! Djali i Fiqiriut: Po na detyrojnë të bëjmë vetëgjyqësi

Falja e Nazime Vishës nuk është pritur mirë nga familjarët e saj dhe ata të viktimës, Fiqiri Muça. E motra

Lexo me Shume

Skandal në Kopshtin Zoologjik, ujku sulmon 2-vjeçaren

  Skandal në Kopshtin Zoologjik, ujku sulmon 2-vjeçaren

Një vogëlushe është sulmuar nga ujku teksa po i afronte kafshës një biskotë. Ngjarja ka ndodhur paraditen e së shtunës

Lexo me Shume

(VIDEO) Koreja e Veriut kërcënon Amerikën: Shansi i fundit

  (VIDEO) Koreja e Veriut kërcënon Amerikën: Shansi i fundit

Koreja e Veriut ka kërcënuar sërish Amerikën përmes një videoje propagandistike, ku tregon se si do ta shkatërrojë. Videoja e

Lexo me Shume

Kriza e refugjatëve, evakuohen 8 autobusë me 400 emigrantë nga kampi i Idomenisë

  Kriza e refugjatëve, evakuohen 8 autobusë me 400 emigrantë nga kampi i Idomenisë

Tetë autobusë me 400 emigrantë janë evakuar nga kampi i Idomenisë, në kufirin me Maqedoninë, për t’u shpërndarë nëpër kampet

Lexo me Shume

Kapen me 27 kg drogë, pranga ish-nënoficerit të Zallherit dhe 5 të tjerëve

  Kapen me 27 kg drogë, pranga ish-nënoficerit të Zallherit dhe 5 të tjerëve

Në kuadër të operacionit të koduar “Agimi”, Policia e Tiranës vuri në pranga 6 persona që u kapën në flagrancë

Lexo me Shume

Terrorizmi, strukturë e posaçme antiterror në polici

  Terrorizmi, strukturë e posaçme antiterror në polici

Frika nga terrorizmi, shkaktuar nga thirrjet e urrejtjes ga elementë ekstremistë islamikë, por edhe rreziku që ekziston se përmes fluksit

Lexo me Shume