Blitz | Kliko dhe Informohu

Lajme

E dhunojnë në burg, bie në koma shqiptari

    E dhunojnë në burg, bie në koma shqiptari

Dritan Demiraj është një shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm në Parma të Italisë. Paraditen e sotme është bërë me dije nga mediat italiane se ai është sulmuar në

Lexo me Shume

Romët e strehuar në Shkozë i dërgojnë letër kryebashkiakut

    Romët e strehuar në Shkozë i dërgojnë letër kryebashkiakut

Pothuajse 60 familje të komunitetit rom dhe egjiptian jetojnë përkohësisht në zonën e Shkozës në kushte shumë të këqija. Ndaj dhe dje, në Ditën Ndërkombëtare të Romëve, ata morën iniciativën

Lexo me Shume

Aksidentohet ministri Bushati, policia fsheh ngjarjen

    Aksidentohet ministri Bushati, policia fsheh ngjarjen

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe eskorta e tij janë aksidentuar përgjatë Rrugës së Kombit. Lajmi është bërë i ditur nga deputetja e PD-së, Albina Deda, ndërkohë që aksidenti është

Lexo me Shume

BB për Shqipërinë: Rritje ekonomike nga betoni, rënie e konsumit për shkak të emigrimit

    BB për Shqipërinë: Rritje ekonomike nga betoni, rënie e konsumit për shkak të emigrimit

Në analizën e saj, Banka Botërore vlerëson rritjen ekonomike të shënuar në ekonominë shqiptare përgjatë 2015-s për shkak të hidrocentralit të Devollit, një rritje prej 2.6 për qind. Megjithatë, BB

Lexo me Shume

(Foto) Vdekja e foshnjës që tronditi Anglinë. Prindërit, dhunë makabre mbi të

    (Foto) Vdekja e foshnjës që tronditi Anglinë. Prindërit, dhunë makabre mbi të

Rasti i vdekjes së një foshnje 21-muajshe si pasojë e dhunës së ushtruar në familje ka bërë bujë në mediat angleze, më tepër edhe për shkak të neglizhencës së autoriteteve

Lexo me Shume

Arrestohet “terroristi me kapele” i Brukselit, i akuzuar edhe për sulmet në Paris

    Arrestohet “terroristi me kapele” i Brukselit, i akuzuar edhe për sulmet në Paris

Policia belge ka vënë në pranga një tjetër të shpallur në kërkim për sulmet e shënuara në Bruksel dhe Paris. Mediat ndërkombëtare raportojnë se është arrestuar terroristi Mohamed Abrini, i

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, nxirren nga uji mbetjet e helikopterit, ende jo kutia e zezë

    Aksidenti ajror, nxirren nga uji mbetjet e helikopterit, ende jo kutia e zezë

Në operacionin e zhvilluar përgjatë ditës së sotme janë arritur të nxirren nga uji mbetjet e helikopterit EC-145, i cili u rrëzua dy ditë më parë në Liqenin e Shkodrës.

Lexo me Shume

Aksident tek Uji i Ftohtë, vdes pasagjeri, i plagosur rëndë shoferi

    Aksident tek Uji i Ftohtë, vdes pasagjeri, i plagosur rëndë shoferi

Një aksident i rëndë rrugor është shënuar gjatë ditës së sotme në afërsi të zonës së Ujit të Ftohtë në Tepelenë. Mësohet se një makinë tip “Toyota” është përplasur me

Lexo me Shume

Siri, vritet 24-vjeçari nga Kosova

  Siri, vritet 24-vjeçari nga Kosova

Sulmet e javës së kaluar në qytetin sirian Aleppo i morën jetën Hamdi Krushenit  dhe Ardian Hyseinit. Mësohet se një

Lexo me Shume

Autobusi i linjës Durrës-Plepa në flakë

  Autobusi i linjës Durrës-Plepa në flakë

Një autobus i linjës Durrës –Plepa ka shpërthyer në flakë në ngjesin e së premtes pranë mbikalimit të Shkozetit. Ngjarja

Lexo me Shume

Edi Rama: ”Donald Trump, një rrezik për marrëdhëniet SHBA-Shqipëri”

  Edi Rama: ”Donald Trump, një rrezik për marrëdhëniet SHBA-Shqipëri”

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin “Zona B”, ka thënë se nëse Donald Trump zgjidhet president i SHBA-së, do

Lexo me Shume

Digjen 3 automjete në Shkodër, përfshirë automjetin e drejtorit të doganës

  Digjen 3 automjete në Shkodër, përfshirë automjetin e drejtorit të doganës

Në doganën e Hanit të Hotit, 3 automjete janë përfshirë nga flakët paraditen e sotme. Sipas të dhënave, një prej

Lexo me Shume

Nëna e Ida Dervishit: “Vajza ime flinte me pistoletë në kokë”

  Nëna e Ida Dervishit: “Vajza ime flinte me pistoletë në kokë”

Nëna e Ida Dervishit, gruas që u vra nga bashkëshorti i saj, oficer i Gardës, dy ditë më parë, ka

Lexo me Shume

Rama: Prishje marrëdhëniesh me SHBA-të nëse Trump zgjidhet president

  Rama: Prishje marrëdhëniesh me SHBA-të nëse Trump zgjidhet president

  Kryeministri Rama ka qenë mbrëmjen e djeshme në Kosovë, i ftuar në emisionin e  Baton Haxhiut. Në rrjedhë të

Lexo me Shume

Referendumi, Blushi: Rama do manipulojë procesin

  Referendumi, Blushi: Rama do manipulojë procesin

Në një deklaratë për mediat, deputeti socialist Ben Blushi akuzoi kryeministrin Rama se do manipulojë procesin. Ai u shpreh se

Lexo me Shume

Krimi në familje, arrest shtëpie për Jurgen Kurtin, burg kunatit të viktimës

  Krimi në familje, arrest shtëpie për Jurgen Kurtin, burg kunatit të viktimës

Pak ditë pas ngjarjes së rëndë, Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë për dy të dyshuarit e vrasjes

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, homazhe në nderim të pilotëve. Kuvendi mban 2 minuta heshtje

  Aksidenti ajror, homazhe në nderim të pilotëve. Kuvendi mban 2 minuta heshtje

Një ditë pas aksidentit ajror, janë zhvilluar homazhe në nderim të dy Dëshmorëve të Atdheut, Floran Delia dhe Donald Hoxha.

Lexo me Shume

Detaje të reja nga rrëzimi i helikopterit, ushtaraku: S’dëgjova asnjë alarm. “Shega Trans”: Ishte i yni

  Detaje të reja nga rrëzimi i helikopterit, ushtaraku: S’dëgjova asnjë alarm. “Shega Trans”: Ishte i yni

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me ngjarjen e rëndë të shënuar ditën e djeshme si pasojë e rrëzimit të

Lexo me Shume

Hashim Thaçi betohet si President i Kosovës: Kam përgjegjësi të re për Kosovë të re

  Hashim Thaçi betohet si President i Kosovës: Kam përgjegjësi të re për Kosovë të re

Hashim Thaçi është betuar si President i Republikës së Kosovës. Në fjalën e tij në këtë seancë solemne, Thaçi u

Lexo me Shume

(VIDEO) Të afërmit e Nishanit grabisin pronat, vendimi i marrë nga një përmbarues i dënuar

  (VIDEO) Të afërmit e Nishanit grabisin pronat, vendimi i marrë nga një përmbarues i dënuar

Një konflikt për pronën në Durrës ka përfshirë 120 familje, të cilat nuk kanë mundur të regjistrojnë pronën pranë Zyrës

Lexo me Shume

Krimi në familje, çifti u konfliktua për karikuesin e telefonit

  Krimi në familje, çifti u konfliktua për karikuesin e telefonit

Ngjarja e rëndë e shënuar mëngjesin e djeshëm mendohet të jetë shkaktuar prej një konflikti banal. Punonjësi i Gardës të

Lexo me Shume