Blitz | Kliko dhe Informohu

Lajme

Nëna shet fëmijën 10 ditësh për 1900 euro

    Nëna shet fëmijën 10 ditësh për 1900 euro

Një 25-vjeçare nga Vladikavkaz në  Rusi është përpjekur të shesë një foshnjë 10 ditëshe  kundrejt një çmimi prej 1900 eurosh. Veprimi i gruas është bërë i njohur për policinë, punonjës

Lexo me Shume

I preu kokën partneres së tij dhe e hodhi në tualet

    I preu kokën partneres së tij dhe e hodhi në tualet

  Britania është tronditur nga detajet e vrasjes së 60 vjeçares nga partneri  i saj, të bëra publike në gjyqin që po zhvillohet kohët e fundit. James Nimba rrëfeu krimin

Lexo me Shume

Kjo mund të jetë arsyeja më e çuditshme për arrestimin e një pasagjeri në avion

    Kjo mund të jetë arsyeja më e çuditshme për arrestimin e një pasagjeri në avion

Një aeroplan  japonez mësohet se ka bërë kthim të detyruar në Hawai për shkak të një pasagjeri të dhunshëm që ndodhej në bord, i cili këmbëngulte të bënte joga dhe

Lexo me Shume

Leskaj letër Metës: “Mandati im të shkojë në Gjykatën Kushtetuese”

    Leskaj letër Metës: “Mandati im të shkojë në Gjykatën Kushtetuese”

Deputetja Valentina Leskaj, njëkohësisht edhe nënkryetare e Kuvendit, i ka dërguar sot një letër kryetarit të Kuvendit. Ajo i kërkon Ilir Metës  që mandati i saj të shkojë në Gjykatën

Lexo me Shume

Arrestohet një 66-vjeçar në Tropojë, kërcënoi të miturën

    Arrestohet një 66-vjeçar në Tropojë, kërcënoi të miturën

  Policia e Tropojës ka arrestuar në flagrancë shtetasin Azem Trezhnjeva, 66 vjeç, banues në fshatin Buçaj në Tropojë. Një vajzë me inicialet R.B., 17 vjeçe, ka bërë kallëzim penal

Lexo me Shume

Rama Ilva Tares: Ka pasion mes nesh…

    Rama Ilva Tares: Ka pasion mes nesh…

Gjatë kohës që kryeministri Rama është duke shpjeguar mbi reformën që qeveria e tij do të ndërmarrë për sa i përket energjisë elektrike, gazetarja Tare e ndërpret dhe i komunikon

Lexo me Shume

Rama: Nuk do të isha këtu, do të isha duke dhënë leksione magjie…

    Rama: Nuk do të isha këtu, do të isha duke dhënë leksione magjie…

Kryeministri Rama është i ftuar në emisionin e gazetares Ilva Tare në “Ora News” për të folur mbi aktualitetin politik dhe se çfarë është duke bërë qeveria për të përmirësuar

Lexo me Shume

Dhuna policore te liqeni, reagon “supermotra” e deputetit Balla

    Dhuna policore te liqeni, reagon “supermotra” e deputetit Balla

Motra e deputetit Taulant Balla ka reaguar në rrjetin social “Facebook” lidhur me dhunën policore që ndodhi te liqeni ku protestohej kundër ndërtimit të parkut të lojërave. “E di që

Lexo me Shume

Një njësi elitë amerikane po vret krerët e ISIS-it

  Një njësi elitë amerikane po vret krerët e ISIS-it

Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, ka si qëllim që përmes një njësie speciale të eliminojë krerët e ISIS-it, por kjo

Lexo me Shume

Shpërndanin cigare marijuane – 3 të arrestuar, mes të cilëve një mësues gjimnazi

  Shpërndanin cigare marijuane – 3 të arrestuar, mes të cilëve një mësues gjimnazi

Në kuadër të operacionit të koduar “Arbeit”, të zhvilluar në Lezhë, janë vënë në pranga tre persona, mes të cilëve

Lexo me Shume

Përplasen dy makina në aksin Lezhë-Tiranë, s’ka të lënduar

  Përplasen dy makina në aksin Lezhë-Tiranë, s’ka të lënduar

Një aksident është shënuar mesditën e sotme në aksin rrugor Lezhë-Tiranë. TCH bën me dije se dy automjete, njëri tip

Lexo me Shume

Mediat sociale, OBSH: Të rinjtë shqiptarë, të parët ndër përdoruesit

  Mediat sociale, OBSH: Të rinjtë shqiptarë, të parët ndër përdoruesit

Organizata Botërore e Shëndetësisë rendit të rinjtë shqiptarë si të parët përdorues të mediave sociale. 15-vjeçarët, meshkuj dhe femra, renditen

Lexo me Shume

Ambasada amerikane: S’kemi dijeni për një takim mes kryeprokurorit Llalla dhe FBI-së

  Ambasada amerikane: S’kemi dijeni për një takim mes kryeprokurorit Llalla dhe FBI-së

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar lidhur me vizitën e kryeprokurorit Llalla në SHBA.  Ajo shprehet se

Lexo me Shume

Protestuesit te parku i liqenit, “detyrim paraqitje” për 13 të ndaluarit

  Protestuesit te parku i liqenit, “detyrim paraqitje” për 13 të ndaluarit

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar vendosjen e masës së sigurisë “detyrim paraqitje” për 13 të ndaluarit nga policia pas përplasjes

Lexo me Shume

Vrau në 2004-n, pranga 45-vjeçarit të dënuar me 25 vite burg

  Vrau në 2004-n, pranga 45-vjeçarit të dënuar me 25 vite burg

Një shtetas 45-vjeçar i dënuar me 25 vite burg është vënë në prangat e policisë. Policia e Tiranës ka arrestuar

Lexo me Shume

Hahn në Tiranë: Fokusohuni te drejtësia, respektoni vendimet e gjykatave

  Hahn në Tiranë: Fokusohuni te drejtësia, respektoni vendimet e gjykatave

Gjatë qëndrimit të tij në Tiranë, eurokomisioneri Johanes Hahn dha mesazhet e tij në konferencën e përbashkët për shtyp me

Lexo me Shume

Ekzekutohen pjesëtarë të ISIS-it, mjafton që ndjekësit në Instagram të aprovojnë!

  Ekzekutohen pjesëtarë të ISIS-it, mjafton që ndjekësit në Instagram të aprovojnë!

Një grup njerëzisht që e quajnë veten “Iraqi Swat” (goditja e Irakut) kanë hapur një llogari në Instagram ku lejojnë

Lexo me Shume

Basha mbledh drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve

  Basha mbledh drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thirrur në një mbledhje urgjente drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve të PD-së. Mbledhja,

Lexo me Shume

Sherr me thika në Shkodër, dy të plagosur, ndalohen autorët

  Sherr me thika në Shkodër, dy të plagosur, ndalohen autorët

Një plagosje me thikë është regjistruar në Shkodër, ku kanë mbetur të plagosur dy persona. Ngjarja ka ndodhur në lagjen

Lexo me Shume

SHBA-Kosovë, nënshkruhet marrëveshja e re e ekstradimit

  SHBA-Kosovë, nënshkruhet marrëveshja e re e ekstradimit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kosova kanë nënshkruar marrëveshje të re për ekstradimin, ndërkohë që është shfuqizuar ajo me

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, Gjosha: Partitë s’mund të mbajnë peng integrimin

  Reforma në drejtësi, Gjosha: Partitë s’mund të mbajnë peng integrimin

Një ditë pëpara vizitës së eurokomisionerit Johannes Hahn, ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, bëri të ditur ndër të tjera për

Lexo me Shume