Blitz | Kliko dhe Informohu

Lajme

Këndi te parku i liqenit, dërgohet në prokurori Erion Veliaj

    Këndi te parku i liqenit, dërgohet në prokurori Erion Veliaj

  Aktivistët Sazan Guri dhe Arian Galdini kanë paditur kryetarin e Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e këndit të lojërave te parku i liqenit. Mësohet se ata kanë kontaktuar me

Lexo me Shume

Ministria e Brendshme – 10 gjyqtarëve: Dorëzoni armët. Ja emrat

    Ministria e Brendshme – 10 gjyqtarëve: Dorëzoni armët. Ja emrat

Ministria e Punëve të Brendshme u ka kërkuar dhjetë gjyqtarëve që të dorëzojnë armët, pasi nuk janë përfitues të mbajtjes së armës pa leje, referuar ligjit të ri “Për armët”.

Lexo me Shume

Rinasi, jo më monopol. Ja kushtet e kontratës së nënshkruar

    Rinasi, jo më monopol. Ja kushtet e kontratës së nënshkruar

Qeveria shqiptare dhe kompania që disponon koncesionin monopolistik të aeroportit ndërkombëtar të Tiranës kanë arritur në një marrëveshje për të hequr klauzolën e monopolit nga kontrata koncesionare e aeroportit të

Lexo me Shume

Arma që Strazimiri dorëzoi në polici, jo e njëjtë me atë te liqeni

    Arma që Strazimiri dorëzoi në polici, jo e njëjtë me atë te liqeni

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri, nuk ka dorëzuar në polici të njëjtën armë që mbante me vete edhe gjatë protestës ku u shënuan përplasje mes protestuesve dhe efektivëve. Thuhet

Lexo me Shume

Dibër, gjenden dy turistët e humbur në malin e Korabit

    Dibër, gjenden dy turistët e humbur në malin e Korabit

Dy turistë të huaj, një francez dhe një çek, humbën kontaktet që prej ditës së djeshme. Ata ishin të pajisur me GPS, por policia nuk arrinte të lokalizonte vendndodhjen, gjë

Lexo me Shume

Klosi për skandalin e kujdestares që ushtronte dhunë mbi fëmijën: Ndjekja penale, më e pakta

    Klosi për skandalin e kujdestares që ushtronte dhunë mbi fëmijën: Ndjekja penale, më e pakta

Emisioni “Stop” në Tv Klan ka dhënë pamje të dhunimit të një fëmije 3 vjeç nga një kujdestare në Shtëpinë e Fëmijës në Durrës. Pas këtij skandali ka qenë i

Lexo me Shume

Greqi: Dhunë mes refugjatëve, ndërhyn policia

    Greqi: Dhunë mes refugjatëve, ndërhyn policia

Përkeqësohet situata në kampet e refugjatëve në Greqi. Bëhet me dije nga mediat greke se ka pasur përleshje mes shtetasve afganë dhe atyre sirianë. Dy persona janë vrarë me thika, ndërkohë

Lexo me Shume

Vdes një punëtor ndërtimi, bie nga kati i pestë

    Vdes një punëtor ndërtimi, bie nga kati i pestë

Paraditen e sotme ka humbur jetën në Durrës një 55-vjeçar, punëtor në ndërtimin e banesave sociale në Durrës. Shtetasi ka rënë nga kati i pestë, ka marrë plagë të rënda

Lexo me Shume

Berisha i uron 1 prillin Ramës

  Berisha i uron 1 prillin Ramës

Ish-kryeministri Berisha ka përdorur 1 prillin për të bërë zhurmë në rrjetet sociale, duke postuar një foto drejtuar rivalit të

Lexo me Shume

Terroristi Salah Abdeslam do të ekstradohet në Francë

  Terroristi Salah Abdeslam do të ekstradohet në Francë

Terroristi Salah Abdeslam pritet që të ekstradohet në Francë. Një gjykatë belge vendosi gjatë të enjtes të ekstradojë në Francë

Lexo me Shume

Krime kundër njerëzimit, Sheshel shpallet i pafajshëm. Bushati: Goditje e rëndë nga Haga

  Krime kundër njerëzimit, Sheshel shpallet i pafajshëm. Bushati: Goditje e rëndë nga Haga

Gjykata e Hagës ka shpallur të pafajshëm liderin radikal serb Vojisllav Sheshel, i akuzuar për krime lufte dhe krime kundër

Lexo me Shume

“Transit Albania dhe Italia” udhëzon refugjatët si të shfrytëzojnë Shqipërinë

  “Transit Albania dhe Italia” udhëzon refugjatët si të shfrytëzojnë Shqipërinë

Faqja “Transit Albania dhe Italia” në rrjetin social Facebook, e cila ka gati 27 ditë që është krijuar, është bërë

Lexo me Shume

Ish-të përndjekurit, ja si ndryshon skema e dëmshpërblimit

  Ish-të përndjekurit, ja si ndryshon skema e dëmshpërblimit

E gjithë praktika e ndarjes së dëmshpërblimit ndryshon prej ditës së sotme. Të gjithë të dënuarit që janë gjallë apo

Lexo me Shume

Shpërthim në një stacion autobusi në juglindje të Turqisë, 6 të vrarë dhe 23 të plagosur

  Shpërthim në një stacion autobusi në juglindje të Turqisë, 6 të vrarë dhe 23 të plagosur

Një shpërthim është regjistruar gjatë ditës së sotme në një stacion autobusi në krahinën juglindore të Turqisë, Dijarbakir, një vend

Lexo me Shume

Goditet me mollë kryeministri Mustafa, ndalohet asambleisti i VV-së

  Goditet me mollë kryeministri Mustafa, ndalohet asambleisti i VV-së

Gjatë qëndrimit të tij në Junik, në kuadër të vizitës në Rrafsh të Dukagjinit, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, është

Lexo me Shume

Letra e Ramës për Bashën, Hahn: Në mbështetje të iniciativave për dialog politik

  Letra e Ramës për Bashën, Hahn: Në mbështetje të iniciativave për dialog politik

Komisioneri për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, ka reaguar pas letrës publike që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka

Lexo me Shume

Përfundon gjyqi, Julian Sinanaj në pritje të dënimit

  Përfundon gjyqi, Julian Sinanaj në pritje të dënimit

Krimet e Rënda kanë përfunduar gjykimin për “bandën e tritolit” në Vlorë pas 55 seancave të zhvilluara. Ky vendim u

Lexo me Shume

Thaçi president, Nikoliç: S’marr pjesë në betim, Kosova s’ekziston si shtet

  Thaçi president, Nikoliç: S’marr pjesë në betim, Kosova s’ekziston si shtet

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, ka folur lidhur me ftesën e Thaçit për të marrë pjesë në ceremoninë e betimit

Lexo me Shume

Itali: Ndalohen 21 refugjatë, në pranga një skafist shqiptar dhe një grek

  Itali: Ndalohen 21 refugjatë, në pranga një skafist shqiptar dhe një grek

Në orët e para të mëngjesit, në Castro, në brigjet italiane, një kalimtar i thjeshtë ka telefonuar karabinierët duke raportuar

Lexo me Shume

Bruksel: 50 punonjës të aeroportit, të infiltruar të ISIS-it

  Bruksel: 50 punonjës të aeroportit, të infiltruar të ISIS-it

Shpërthimet e bujshme terroriste të 22 marsit në Bruksel kanë vënë në lëvizje të gjithë policinë dhe investiguesit për të

Lexo me Shume

Basha i kthen përgjigje Ramës për letrën…

  Basha i kthen përgjigje Ramës për letrën…

I pyetur nga gazetarët nëse e kishte lexuar letrën e kryeministrit Rama, kryetari i PD-së, Basha është përgjigjur se nuk

Lexo me Shume