Blitz | Kliko dhe Informohu

Lajme

Charlie Hebdo ironizon: “Je suis Panama”

    Charlie Hebdo ironizon: “Je suis Panama”

Skandali më i madh financiar i ditëve të fundit, i komentuar gjerësisht nga mediat botërore, nuk i ka shpëtuar as revistës satirike “Charlie Hebdo”. Revista satirike i ka kushtuar faqen

Lexo me Shume

Streho një refugjat, fito 300 euro

    Streho një refugjat, fito 300 euro

Qeveria Greke, në bashkëpunim me Komisionin e Lartë të Kombeve të Bashkuara për refugjatët, po punon rreth zhvillimit të planit të ”Solidarity Now” me qëllim kryesor strehimin e përkohshëm të 700 refugjatëve,

Lexo me Shume

Meta me Komunitetin Rom: Niveli i arsimimit, problem i të sotmes dhe të ardhmes

    Meta me Komunitetin Rom: Niveli i arsimimit, problem i të sotmes dhe të ardhmes

Problemet që has Komuniteti Rom kanë qenë tema kryesore e diskutimit zhvilluar në sallën e pritjeve të Kryesisë së Kuvendit, vetëm dy ditë përpara zhvillimit të “Ditës Ndërkombëtare të Romëve”.

Lexo me Shume

Detaje të reja nga ngjarja e rëndë. Gardisti-fqinjëve: M’i mbani se më vranë gruan

    Detaje të reja nga ngjarja e rëndë. Gardisti-fqinjëve: M’i mbani se më vranë gruan

Detaje të reja janë zbuluar nga krimi i dytë në familje, i shënuar së fundmi në kryeqytet. Mësohet se Admir Dervishi ka qëlluar katër herë në drejtim të gruas së

Lexo me Shume

Vritet një tjetër kosovar në Siri, pjesë e Al-Qaedas

    Vritet një tjetër kosovar në Siri, pjesë e Al-Qaedas

Mediat siriane raportuan betejën më të fundit zhvilluar mes militantëve të ISIS dhe forcave ushtrake irakiene në periferi të Aleppos. Si pasojë mbetën të vdekur 28 militantë të Shtetit Islamik,

Lexo me Shume

Basha: Fati i parlamentit varet nga mazhoranca, Rama duhet të zgjedhë

    Basha: Fati i parlamentit varet nga mazhoranca, Rama duhet të zgjedhë

Kryetari i Partisë Demokratike ka paralajmëruar bojkot të parlamentit nëse nuk merren në konsideratë kërkesat e opozitës. “Dhunimi i rendit kushtetues do të thotë që vendi është në xhungël, s’ka

Lexo me Shume

Tiranë, vendoset pllaka në nder të heroit hungarez, Veliaj i jep çelësin e Tiranës presidentit Áder

    Tiranë, vendoset pllaka në nder të heroit hungarez, Veliaj i jep çelësin e Tiranës presidentit Áder

Gjatë vizitës së Presidentit të Hungarisë, János Áder, në Tiranë, është vendosur një pllakatë përkujtimore në nder të heroit kombëtar hungarez Janosh Huniadi. Në ceremoninë e organizuar, presidenti i Hungarisë

Lexo me Shume

Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Itali, 13 në pranga. Ja emrat e shqiptarëve të arrestuar

    Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Itali, 13 në pranga. Ja emrat e shqiptarëve të arrestuar

Një bandë e trafikut të drogës që operonte në Itali, Holandë dhe Shqipëri, është shkatërruar së fundmi nga policia italiane. Trembëdhjetë persona janë vënë në pranga dhe janë sekuestruar 18

Lexo me Shume

Elbasan, shpërthim eksplozivi në një lokal

  Elbasan, shpërthim eksplozivi në një lokal

Një shpërthim eksplozivi është shënuar mëngjesin e sotëm në qytetin e Elbasanit. Mësohet se lënda shpërthyese ishte vendosur në lokalin

Lexo me Shume

Jahjaga në festë për të thënë lamtumirë

  Jahjaga në festë për të thënë lamtumirë

Atifete Jahjaga është një nga figurat më të diskutuara politike në Kosovë, kjo edhe sepse ishte hera e parë që

Lexo me Shume

Krim në familje, ndërron jetë gruaja që u qëllua nga bashkëshorti gardist

  Krim në familje, ndërron jetë gruaja që u qëllua nga bashkëshorti gardist

Një tjetër krim në familje ka tronditur kryeqytetin. Shtetasi Admir Dervishi 29 vjeç me detyrë punonjës i Gardës së Republikës,

Lexo me Shume

Krimi në familje, dy të ndaluarit: Nuk deshëm ta vrisnim. U vetëmbrojtëm!

  Krimi në familje, dy të ndaluarit: Nuk deshëm ta vrisnim. U vetëmbrojtëm!

Në pritje të daljes para gjykatës të Leonard Ristanit dhe Jurgen Kurtit – dy personat e përfshirë në ngjarjen e

Lexo me Shume

(Foto) Lamtumirë Cesare! 1000 vetë përshëndesin legjendën Maldini

(Foto) Lamtumirë Cesare! 1000 vetë përshëndesin legjendën Maldini

Është mbajtur gjatë ditës së sotme funerali i kampionit italian të futbollit, Cesare Maldini, i cili humbi jetën 2 ditë

Lexo me Shume

(FOTO) Projekti për sheshin “Skënderbej”, Rama për Bashën: E la heroin si polic trafiku

  (FOTO) Projekti për sheshin “Skënderbej”, Rama për Bashën: E la heroin si polic trafiku

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, mori pjesë sot në prezantimin e projektit për sheshin “Skënderbej”. Teksa kujtoi kohën kur vetë

Lexo me Shume

3-vjeçari u dhunua nga kujdestarja, shkarkohet drejtoresha e jetimores në Durrës

  3-vjeçari u dhunua nga kujdestarja, shkarkohet drejtoresha e jetimores në Durrës

Drejtoresha e Shtëpisë së Fëmijës në Durrës, ku ndodhi akti i rëndë i dhunës ndaj jetimit 3-vjeçar nga kujdestarja e

Lexo me Shume

(VIDEO) “Ditë të errëta” për Europën, ISIS paralajmëron sulme të reja në Londër, Berlin, Romë

  (VIDEO) “Ditë të errëta” për Europën, ISIS paralajmëron sulme të reja në Londër, Berlin, Romë

Mbështetësit e ISIS-it kanë realizuar një video të re kërcënuese, ku paralajmërojnë sulme të reja në Londër, Berlin dhe Romë.

Lexo me Shume

“Xhihadistët”, prokuroria kërkon 152 vjet burg për 9 rekrutuesit

  “Xhihadistët”, prokuroria kërkon 152 vjet burg për 9 rekrutuesit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë ditën e sotme pretencën për nëntë imamët që akuzohen për rekrutimin e luftëtarëve

Lexo me Shume

“Dreaming of Life”, dokumentari rreth refugjatëve në Idomeni

“Dreaming of Life”, dokumentari rreth refugjatëve në Idomeni

Gjendja e refugjatëve është folur gjatë në media në të gjithë botën. Fotografi Morteza Jafari ka fotografuar nga afër gjendjen

Lexo me Shume

Presidenti i Hungarisë viziton Tiranën, pritet nga Nishani

  Presidenti i Hungarisë viziton Tiranën, pritet nga Nishani

Presidenti i Hungarisë, Janos Ader, viziton ditën e sotme Shqipërinë. Ai ka mbërritur pak minuta më parë në presidencë ku

Lexo me Shume

Zhduken 100 emigrantë në Greqi

  Zhduken 100 emigrantë në Greqi

100 emigrantë që do të transportoheshin nga Greqia në drejtim të Turqisë ditën e sotme rezultojnë të zhdukur. Autoritetet e

Lexo me Shume

Krimi në familje, policia: Kurti u qëllua nga kunati i tij

  Krimi në familje, policia: Kurti u qëllua nga kunati i tij

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e shënuar mbrëmjen e djeshme në kryeqytet, ku mbeti i vrarë shtetasi Artur

Lexo me Shume