Blitz | Kliko dhe Informohu

Lajme

Kodheli: Katastrofë mjedisore në Zvërnec

    Kodheli: Katastrofë mjedisore në Zvërnec

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka publikuar disa fotografi nga katastrofa mjedisore e shënuar në Zvërnec. Shkak për ndotjen e vijës bregdetare është bërë rrjedhja e një anije që furnizohej

Lexo me Shume

Zgjedhjet në PS, zbardhet lista me kandidatët për kryetarë në 61 bashkitë

    Zgjedhjet në PS, zbardhet lista me kandidatët për kryetarë në 61 bashkitë

Kryesia e Partisë Socialiste ka miratuar listën me kandidaturët që do të kalojnë për votim për zgjedhjen e kryetarëve të partisë në 61 bashkitë në vend. E paqartë mbetet zgjedhja

Lexo me Shume

Rikonstruktimi i linjave urbane, ja ndryshimet që do pësojë transporti publik

    Rikonstruktimi i linjave urbane, ja ndryshimet që do pësojë transporti publik

Studimi JICA në Tiranë nxorri në pah varësinë e qyetarëve ndaj transportit publik, e cila llogaritet 36% (27% përdorin mjete private). Referuar anketimit, 75% e banorëve lëvizin përgjatë orarit 06:00-09:00,

Lexo me Shume

Rrëzimi i avionit të “EgyptAir” – Egjiptianët: Nuk ka pasur devijim kursi

    Rrëzimi i avionit të “EgyptAir” – Egjiptianët: Nuk ka pasur devijim kursi

Avioni i kompanisë “EgyptAir” i rrëzuar në Mesdhe një javë më parë nuk ka bërë asnjë ndryshim kursi! Këtë teori mbrojnë zyrtarë të Cairo-s, të cilët hedhin poshtë fjalët e

Lexo me Shume

Zjarr në një banesë në Belsh, në rrezik kopshti i fëmijëve

    Zjarr në një banesë në Belsh, në rrezik kopshti i fëmijëve

Një zjarr që ka përfshirë një banesë në Belsh të Elbasanit, ka rrezikuar seriozisht edhe kopshtin e fëmijëve në atë zonë. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm dhe në sajë të

Lexo me Shume

Protesta në mbrojtje të të miturve: Nuk jeni vetëm

    Protesta në mbrojtje të të miturve: Nuk jeni vetëm

Pasditen e sotme u zhvillua protesta në mbrojtje të fëmijëve që kanë rënë pre e dhunës dhe abuzimeve seksuale. Qindra qytetarë marshuan nga Piramida drejt sheshit “Nënë Tereza” në mbështetje

Lexo me Shume

Bombardimet në Hiroshima-Nagasaki: 80% e të mbijetuarve nuk duan që Obama të kërkojë falje

    Bombardimet në Hiroshima-Nagasaki: 80% e të mbijetuarve nuk duan që Obama të kërkojë falje

Një sondazh i kryer nga agjencia “Kyodo” e shtypit japonez rreth të mbijetuarve të bombardimeve atomike në Hiroshima dhe Nagasaki tregon se rreth 80% e tyre nuk dëshirojnë që presidenti

Lexo me Shume

Mali Everest, 3 të vdekur dhe 30 alpinistë të dëmtuar

    Mali Everest, 3 të vdekur dhe 30 alpinistë të dëmtuar

Rreth 30 alpinistë kanë vuajtur si pasojë e ngrirjes apo komplikimeve të tjera gjatë ngjitjes në malin Everest, pas 3 viktimave të shënuar së fundmi. 2 alpinistë indianë raportohen gjithashtu

Lexo me Shume

Skandali me fëmijët në Shkodër, Klosi: Task Force dhe kamera sigurie nëpër qendra

  Skandali me fëmijët në Shkodër, Klosi: Task Force dhe kamera sigurie nëpër qendra

Ministri i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi, ka prezantuar ditën e sotme një plan veprimi për të mbajtur në kontroll qendrat

Lexo me Shume

Nuk informuan SHKB për lirimin e kosovarit, Manjani shkarkon 3 inspektorë

  Nuk informuan SHKB për lirimin e kosovarit, Manjani shkarkon 3 inspektorë

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka shkarkuar tre inspektorë që akuzohen për lirimin nga burgu i Shënkollit të kosovarit Shuaip

Lexo me Shume

Raporti i INSTAT për 2015-n: Rritet numri i femrave drejtuese

  Raporti i INSTAT për 2015-n: Rritet numri i femrave drejtuese

Tabelat e të dhënave të publikuara nga INSTAT flasin për rritje të numrit të femrave drejtuese dhe profesioniste gjatë 2015-s,

Lexo me Shume

Disa shpërthime në Siri, humbin jetën 65 persona

  Disa shpërthime në Siri, humbin jetën 65 persona

Rreth 65 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e shpërthimeve të ndodhura në fortesat bregdetare të qeverisë siriane, sipas

Lexo me Shume

Lëvizte me biçikletë dhe mbante automatik, ndalohet 21-vjeçari në Tiranë

  Lëvizte me biçikletë dhe mbante automatik, ndalohet 21-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka ndaluar një shtetas 21-vjeçar që lëvizte me biçikletë dhe mbante me vete një automatik AK-47 me

Lexo me Shume

Video-skandali, e reja që denoncoi Xhelilin: FRESSH më hapi adresë false në “Facebook”

  Video-skandali, e reja që denoncoi Xhelilin: FRESSH më hapi adresë false në “Facebook”

21-vjeçarja që akuzoi ish-kryebashkiakun e Dibrës për ngacmime seksuale, ka bërë një tjetër denoncim në Prokurori. Mësohet se ajo ka

Lexo me Shume

Aksioni kundër paligjshmërisë, 22 të arrestuar në një javë

  Aksioni kundër paligjshmërisë, 22 të arrestuar në një javë

Strukturat e Policisë së Shtetit kanë vijuar edhe gjatë javës që lamë pas aksionin kundër paligjshmërisë, konkretisht në parandalimin dhe

Lexo me Shume

72 orë bllokim, rinis puna në pikën kufitare të Kapshticës

  72 orë bllokim, rinis puna në pikën kufitare të Kapshticës

Pas 72 orësh bllokim, ka nisur sërish puna në pikën kufitare të Kapshticës ndërprerë prej grevës së palës greke. Nënpunësit

Lexo me Shume

Akuza se ngacmoi studenten, ish-ministri Osmani: Ishte keqkuptim

  Akuza se ngacmoi studenten, ish-ministri Osmani: Ishte keqkuptim

Mediat kosovare kanë raportuar akuzat për ngacmim seksual ndaj ish-ministrit të Arsimit në Kosovë, Rexhep Osmani. Ky i fundit, profesor

Lexo me Shume

Egjipti dërgon nëndetëse për të kërkuar kutinë e zezë të avionit “Egyptair MS804”

  Egjipti dërgon nëndetëse për të kërkuar kutinë e zezë të avionit “Egyptair MS804”

Egjipti ka dërguar një nëndetëse për t’iu bashkuar kërkimeve për kutinë e zezë të avionit “Egyptair MS804”. Presidenti Abdel Fattah

Lexo me Shume

Emiljano Shullazi kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

  Emiljano Shullazi kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

Tre të akuzuarit, Emiljano Shullazi, Gilmando Dani dhe Blerim Shullazi, kanë kërkuar pranë Gjykatës së Lartë hedhjen poshtë të vendimit

Lexo me Shume

Greva shtyhet deri të hënën, bllokohet pika kufitare e Kapshticës

  Greva shtyhet deri të hënën, bllokohet pika kufitare e Kapshticës

Për shkak të zgjatjes së grevës deri të hënën, dogana greke ka vendosur që të mos lejojë kalimin e shtetasve

Lexo me Shume

Nesër “Dita pa Makina”, ja rrugët që do bllokohen dhe aktivitetet që do zhvillohen

  Nesër “Dita pa Makina”, ja rrugët që do bllokohen dhe aktivitetet që do zhvillohen

Me rastin e “Ditës pa Makina” që do të zhvillohet nesër më 22 maj, do të ketë bllokim të disa

Lexo me Shume