Blitz | Kliko dhe Informohu

Lajme

Sulmi terrorist në Nice, në pranga tetë persona

    Sulmi terrorist në Nice, në pranga tetë persona

Autoritetet franceze bëjnë të ditur se janë kryer tetë arrestime të reja në kuadër të hetimeve që  vazhdojnë lidhur me sulmin në Nice të Francës, ku mbetën të vdekur 86

Lexo me Shume

Kërkuan para për zhbllokimin e një subjekti privat, pranga një inspektori të AKU-t, një tjetër në kërkim

    Kërkuan para për zhbllokimin e një subjekti privat, pranga një inspektori të AKU-t, një tjetër në kërkim

Nga Anduena Llabani Sot më datë 20.09.2016, në orën 15:00, nga Seksioni për Korrupsionin në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, bazuar në pamjet filmike të transmetuara në emisionin investigativ “Fiks

Lexo me Shume

Gabimi trashanik i SHBA-ve, u japin nënshtetësinë 858 emigrantëve që duhej të dëboheshin

    Gabimi trashanik i SHBA-ve, u japin nënshtetësinë 858 emigrantëve që duhej të dëboheshin

Një auditim i brendshëm i Departamentit të Sigurisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka zbuluar se qeveria amerikane u ka dhënë gabimisht nënshtetësinë amerikane mbi 800 emigrantëve. “Zëri i

Lexo me Shume

Largohet nga Shqipëria biznesmeni libanez që u masakrua, Shqipëria humb 1.200 vende pune

Largohet nga Shqipëria biznesmeni libanez që u masakrua, Shqipëria humb 1.200 vende pune

Biznesmeni libanez Faad Mitri, i cili u dhunua pak ditë më parë nga tre persona në rrugën Kashar-Rinas, ka vendosur të largohet nga Shqipëria. Ai u dhunua më 10 shtator

Lexo me Shume

Publikohen rezultatet paraprake për regjistrimin e maturantëve, më 6 tetor lista përfundimtare e fazës së dytë

    Publikohen rezultatet paraprake për regjistrimin e maturantëve, më 6 tetor lista përfundimtare e fazës së dytë

Sot, më 20 shtator janë publikuar rezultatet paraprake për regjistrimin e maturantëve. Bëhet fjalë për 6.872 të regjistruar deri në orën 16:00 të ditës së sotme, ndërkohë që AKP u

Lexo me Shume

Tiranë – plagosja te “Kongresi i Manastirit”, kapet autori

    Tiranë – plagosja te “Kongresi i Manastirit”, kapet autori

Nga Anduena Llabani Ditën e sotme, një 15-vjeçar ka mbetur i plagosur nga një konflikt mes tij dhe disa bashkëmoshatarëve. Disa orë më vonë kapet autori i plagosjes te rruga

Lexo me Shume

Djali i Nehat Kullës dënohet me 30 ditë burg për vjedhjen e bankës në ish-Bllok

    Djali i Nehat Kullës dënohet me 30 ditë burg për vjedhjen e bankës në ish-Bllok

Nga Anduena Llabani Robert Kulla, djali i një prej personazheve më të lakuar të botës së krimit, Nehat Kulla, do të qëndrojë edhe për 30 ditë të tjera në qeli.

Lexo me Shume

Vdekja e gruas shtatzënë, lirohen dy mjekët e ndaluar

    Vdekja e gruas shtatzënë, lirohen dy mjekët e ndaluar

Nga: Anduena Llabani Dy obstetër-gjinekologët, Helidon Klosi dhe Dritan  pritet të rikthehen në maternitet për të vijuar punën e tyre. Me pranga në duar ata janë paraqitur rreth orës 10:00

Lexo me Shume

Tiranë, konflikt midis të rinjve, plagoset gjimnazisti

  Tiranë, konflikt midis të rinjve, plagoset gjimnazisti

Nga Anduena Llabani Tiranë – Rreth orë 12:35, në rrugën “Bardhyl”, ka pasur një konflikt midis disa të rinjve. Si pasojë

Lexo me Shume

Vladimir Gjuta kërkon lirinë në gjykatë një ditë para nisjes së procesit gjyqësor

  Vladimir Gjuta kërkon lirinë në gjykatë një ditë para nisjes së procesit gjyqësor

Nga Anduena Llabani Vladimir Gjuta kërkon lirinë në sallën e Gjykatës së Tiranës. Në një seancë pothuajse jashtë vëmendjes së

Lexo me Shume

Zjarr te “Mine Peza”, shpërthen bombola, shkatërrohet e gjithë banesa!

  Zjarr te “Mine Peza”, shpërthen bombola, shkatërrohet e gjithë banesa!

Një banesë është shkatërruar e gjitha si pasojë e flakëve në lagjen “Mine Peza” në kryeqytet. Kjo ngjarje ka ndodhur

Lexo me Shume

Ministri Tahiri: “Gjesti fisnik i 2 policëve, shpëtuan jetën e një koteleje!”

  Ministri Tahiri: “Gjesti fisnik i 2 policëve, shpëtuan jetën e një koteleje!”

Të zotët e një maceje të vogël në Tiranë janë shprehur se dy policë janë kthyer në heronjtë e tyre,

Lexo me Shume

Ngacmime në rrjete sociale, pranga dy të rinjve në Tiranë

  Ngacmime në rrjete sociale, pranga dy të rinjve në Tiranë

Policia e Tiranës, përpara pak minutash, ka vënë në pranga dy persona të cilët janë akuzuar se përndiqnin dy femra

Lexo me Shume

Kjo është lista e kuotave bosh për programet e studimit në Universitetin e Tiranës

  Kjo është lista e kuotave bosh për programet e studimit në Universitetin e Tiranës

Kjo javë është vendimtare për të gjithë maturantët, të cilët nuk dolën fitues në fazën e parë të aplikimeve për

Lexo me Shume

Shkencëtarja shqiptare, që frymëzohej nga Marie Kyri, drejt çmimit “Nobel”

  Shkencëtarja shqiptare, që frymëzohej nga Marie Kyri, drejt çmimit “Nobel”

Klejda Bega është një vajzë nga Elbasani, e cila aktualisht është në prag të marrjes së çmimit “Nobel”, pasi në

Lexo me Shume

Skandalet e spitaleve publike shqiptare: Makinat e urgjencës, pa kolaudim dhe pa shërbim prej 5 vitesh!

  Skandalet e spitaleve publike shqiptare: Makinat e urgjencës, pa kolaudim dhe pa shërbim prej 5 vitesh!

Në emisionin e sotëm të “Opinion” po trajtohet tema mbi skandalin që ndodhi në maternitetin “Koço Glioxheni” ku humbën jetën

Lexo me Shume

Tritolomania në Shqipëri, dosjet e bujshme të mbetura pa autor

  Tritolomania në Shqipëri, dosjet e bujshme të mbetura pa autor

Nga Anduena Llabani Gentjan Bejtaj, një emër i njohur për policinë dhe drejtësinë në vend, u bë shënjestër e një

Lexo me Shume

Përurimi i ambienteve të Ministrisë së Brendshme. Saimir Tahiri: Ministria e Brendshme ka më në fund një fytyrë dinjitoze

  Përurimi i ambienteve të Ministrisë së Brendshme. Saimir Tahiri: Ministria e Brendshme ka më në fund një fytyrë dinjitoze

Nga Anduena Llabani U përuruan sot zyrat e reja dhe fasadat në Ministrinë e Brendshme, që kanë kushtuar mbi 2.2

Lexo me Shume

Koço Kokëdhima përjashtohet nga mbledhja e Kryesisë: Nuk më njoftuan fare!

  Koço Kokëdhima përjashtohet nga mbledhja e Kryesisë: Nuk më njoftuan fare!

Ish-deputeti Koço Kokëdhima nuk do të marrë pjesë sot në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Socialiste. Kjo është shumë e

Lexo me Shume

Vdekja e nënës me foshnjën, mjekët: Vuante nga zemra, akuza: 45 ditë burg me afat

  Vdekja e nënës me foshnjën, mjekët: Vuante nga zemra, akuza: 45 ditë burg me afat

Nga Anduena Llabani Edison Klosi dhe Dritan Deçka, dy mjekët e maternitetit “Koço Gliozheni”, janë deri tani të vetmit përgjegjës

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Rrëzimi i avionit në Ishëm, në hetim 9 persona. Avokati: Piloti s’është bashkëpunëtor i drejtësisë

(Ekskluzive) Rrëzimi i avionit në Ishëm, në hetim 9 persona. Avokati: Piloti s’është bashkëpunëtor i drejtësisë

Nga Anduena Llabani 9 persona janë nën hetim nga prokuroria shqiptare në lidhje me rastin e rrëzimit të avionit me

Lexo me Shume