Blitz | Kliko dhe Informohu

Lajme

BE-Kosovës: Pa ratifikimin e demarkacionit, të harrohet heqja e vizave

    BE-Kosovës: Pa ratifikimin e demarkacionit, të harrohet heqja e vizave

Pas shqyrtimit të parë të ministrave të Brendshëm të BE-së për liberalizimin e vizave me Kosovën, Brukseli ka deklaruar se ka dy kushte që duhet të përmbushen: demarkacioni i kufirit

Lexo me Shume

Ngjarje e rëndë në Kinë, 13-vjeçari i ngul thikën në kokë 12-vjeçares

Ngjarje e rëndë në Kinë, 13-vjeçari i ngul thikën në kokë 12-vjeçares

E pabesueshme se si një ditë e thjeshtë në park mund të shndërrohet në tragjedi. Një djalë duke luajtur ka goditur shoqen e tij me thikë në kokë, por fatmirësisht

Lexo me Shume

Protestë përpara Kryeministrisë kundër ndërtimit të digave në Vjosë

    Protestë përpara Kryeministrisë kundër ndërtimit të digave në Vjosë

Protestues nga lugina e Vjosës së bashku me ushtrues të sportit të kajakut, kanë protestuar sot përpara Kryeministrisë kundër ngritjes së hidrocentralit në Vjosë. Simbol i kësaj proteste ishte një

Lexo me Shume

Zbardhen formularët e dekriminalizimit, mes të dënuarve kryebashkiakë dhe deputetë

    Zbardhen formularët e dekriminalizimit, mes të dënuarve kryebashkiakë dhe deputetë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të zbardhë formularët e dekriminalizimit të plotësuar nga zyrtarët që janë subjekt i ligjit të dekriminalizimit. Ky vendim është marrë pas kërkesës së kreut

Lexo me Shume

Kurbin, dërgohet për gjykim babai i deputetit Prenga

    Kurbin, dërgohet për gjykim babai i deputetit Prenga

Prokuroria e Kurbinit ka përfunduar hetimin dhe ka dërguar për gjykim kërkesën ndaj babait të deputetit Prenga, Ndue Prenga. Ky i fundit akuzohet për “Falsifikim dokumentesh” për shkak se nëpërmjet

Lexo me Shume

Fier, autobusi me studentë përplaset me një fugon mallrash. Humb jetën drejtuesi i fugonit

Fier, autobusi me studentë përplaset me një fugon mallrash. Humb jetën drejtuesi i fugonit

  Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në aksin Levan-Fier ku një autobus me studentë është përplasur me një fugon mallrash. Përplasja mes mjeteve ka qenë e

Lexo me Shume

Dërgoi të miturit pa lejen e prindërve në Tiranë, policia ndalon mësuesen

    Dërgoi të miturit pa lejen e prindërve në Tiranë, policia ndalon mësuesen

Drejtoria Arsimore Rajonale e Elbasanit është mbledhur sot për të diskutuar ngjarjen e ditës së djeshme ku 5 të mitur janë dërguar drejt kryeqytetit në televizionin “News 24”,  për të denoncuar

Lexo me Shume

Skandal tjetër në jetimoren e Sarandës, vajzat e mitura frekuentojnë klubet të natës

    Skandal tjetër në jetimoren e Sarandës, vajzat e mitura frekuentojnë klubet të natës

Emisioni investigativ “STOP” mbrëmjen e djeshme ka denoncuar një tjetër rast të mungesës totale të kontrollit dhe përgjegjshmërisë të kujdestarëve dhe drejtuesve të Shtëpisë së Fëmijës në Sarandë. Ish-drejtoresha e

Lexo me Shume

Zbardhen detaje të reja nga skandali në Shkodër, e mitura me shenja djegieje dhe hematoma në trup

  Zbardhen detaje të reja nga skandali në Shkodër, e mitura me shenja djegieje dhe hematoma në trup

Prokuroria ka zbardhur detaje të tjera lidhur me skandalin e abuzimit seksual të 3 vajzave të mitura në jetimoren e

Lexo me Shume

Video-skandali, Xhelili në gjendje të rëndë psikologjike, ka tentuar të vetëvritet

  Video-skandali, Xhelili në gjendje të rëndë psikologjike, ka tentuar të vetëvritet

Pas video-skandalit të transmetuar të ish-kryebashkiakut të Bashkisë së Peshkopisë, Shukri Xhelili u la në “arrest me burg”. Por burime

Lexo me Shume

Divjakë, një tjetër rast abuzimi me të miturit

  Divjakë, një tjetër rast abuzimi me të miturit

Në Divjakë është raportuar një tjetër abuzim seksual me një të mitur, e cila është një vajzë me inicialet L.N.

Lexo me Shume

Hollande për rrëzimin e avionit egjiptian: Asnjë hipotezë e rrëzuar, asnjë e favorizuar

  Hollande për rrëzimin e avionit egjiptian: Asnjë hipotezë e rrëzuar, asnjë e favorizuar

Në një deklaratë për mediat, Presidenti i Francës, Francois Hollande konfirmoi rrëzimin e avionit egjiptian në orët e para të

Lexo me Shume

S’morën pagat e 10 muajve, protesta e naftëtarëve të ARMO-s zhvendoset para Kuvendit

  S’morën pagat e 10 muajve, protesta e naftëtarëve të ARMO-s zhvendoset para Kuvendit

Naftëtarët e kompanisë ARMO kanë zhvendosur protestën e tyre përpara Parlamentit për shkak se prej 10 muajsh ende nuk kanë

Lexo me Shume

Ikin fshehurazi nga shkolla, 5 nxënës nga Cërriku denoncojnë mësuesen e tyre në News 24.

  Ikin fshehurazi nga shkolla, 5 nxënës nga Cërriku denoncojnë mësuesen e tyre në News 24.

Pesë nxënës nga Cërriku kanë denoncuar dhunën që një mësuese ka ushtruar ndaj tyre. Fëmijët, nxënës të klasës së pestë

Lexo me Shume

Dëftesa false, pranga pronarit dhe drejtorit të shkollës në Kavajë

  Dëftesa false, pranga pronarit dhe drejtorit të shkollës në Kavajë

Policia ka lëshuar urdhër-arresti për Presidentin e shkollës së mesme jopublike “Dituria” në Kavajë, Vath Gylshenin dhe drejtorin e shkollës

Lexo me Shume

Rrëzimi i avionit egjiptian me 66 persona, tre shtete të përfshira në operacionin e kërkim-shpëtimit

  Rrëzimi i avionit egjiptian me 66 persona, tre shtete të përfshira në operacionin e kërkim-shpëtimit

Avioni egjiptian Airbus A320 u zhduk nga radarët teksa udhëtonte nga Parisi drejt Kajros me 66 persona në bord. Si

Lexo me Shume

“Storm” sekuestron drogë në Vlorë, në pranga dhe një efektiv policie

  “Storm” sekuestron drogë në Vlorë, në pranga dhe një efektiv policie

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Sektorin e Shërbimeve për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) kanë finalizuar

Lexo me Shume

Skandali seksual, Shukri Xhelili: Videoja është e montuar. Zbardhet dëshmia e vajzës në polici

  Skandali seksual, Shukri Xhelili: Videoja është e montuar. Zbardhet dëshmia e vajzës në polici

Ish-kryetari i Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili, është paraqitur dje në seancën dëgjimore të zhvilluar në Gjykatën e Krimeve të

Lexo me Shume

Çako në Komisionin e Sigurisë: Nuk kemi pajisje përgjimi në inventar

  Çako në Komisionin e Sigurisë: Nuk kemi pajisje përgjimi në inventar

Pas kreut të SHISH, Visho Ajazi, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, raportoi sot në Komisionin e

Lexo me Shume

“Përgjimi”, Visho Ajazi: Mbledhja të ishte e mbyllur. Informova Prokurorin e Përgjithshëm

  “Përgjimi”, Visho Ajazi: Mbledhja të ishte e mbyllur. Informova Prokurorin e Përgjithshëm

Drejtori i Shërbimit Informativ të Shtetit, Visho Ajazi, është paraqitur ditën e sotme në Komisioni e Sigurisë për të raportuar

Lexo me Shume

Zbardhen mesazhet që Shukri Xhelili i çonte 20-vjeçares: Je shumë e bukur, kush s’do të merrte në punë

  Zbardhen mesazhet që Shukri Xhelili i çonte 20-vjeçares: Je shumë e bukur, kush s’do të merrte në punë

20-vjeçarja Anisa A. ka treguar kronologjinë e ngjarjes prej së cilës tashmë ndihet e kërcënuar. Me arsim të mesëm, ajo

Lexo me Shume