Blitz | Kliko dhe Informohu

Lajme

(Video) Rexhep Rraja mbetet në burg, Xhisiela: “Erdha për ta mbështetur sepse kemi marrëdhënie shoqërore, mediat do t’i padis për shpifje”

    (Video) Rexhep Rraja mbetet në burg, Xhisiela: “Erdha për ta mbështetur sepse kemi marrëdhënie shoqërore, mediat do t’i padis për shpifje”

Rexhep Rraja është lënë serish në burg dhe e pranishme jashte Gjykatës së Apelit ishte edhe Xhisiela Maloku, e cila e ka mbrojtur atë edhe pse ishte denoncimi i saj

Lexo me Shume

(Video) “Ti ke kohë që nuk je gazetare..” – Fjalët e rënda të Kryeministrit drejtuar Rudina Xhungës dhe përgjigja e saj

    (Video) “Ti ke kohë që nuk je gazetare..” – Fjalët e rënda të Kryeministrit drejtuar Rudina Xhungës dhe përgjigja e saj

Mbrëmë, në emisionin “Dritare” nga Rudina Xhunga ishte i ftuar Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Ai u përball me një panel prej 3 gazetarësh ku dhe ka pasur herë pas

Lexo me Shume

Rexhep Rraja do të qëndrojë në burg, gjykata rrëzon kërkesën për liri

    Rexhep Rraja do të qëndrojë në burg, gjykata rrëzon kërkesën për liri

Pavarësisht kërkesës për lirinë, Gjykata e Apelit ka vendosur të lërë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg. Djali i deputetit ka apeluar masën e arrestit me burg duke

Lexo me Shume

(Video) Theth – U bllokuan në humnerë, shpëtohen dy turistët e huaj

    (Video) Theth – U bllokuan në humnerë, shpëtohen dy turistët e huaj

Policia e Shkodrës në bashkëpunim me banorët e zonës kanë shpëtuar dy turistë të huaj të cilët kishin ngatërruar rrugën dhe ishin bllokuar në një humnerë në Theth. Policia bën

Lexo me Shume

Pas artikullit të “Daily Mail” për Kopshtin Zoologjik të ferrit në Fier, reagon ministri Blendi Klosi!

    Pas artikullit të “Daily Mail” për Kopshtin Zoologjik të ferrit në Fier, reagon ministri Blendi Klosi!

Ditën e djeshme “Daily Mail” ka bërë një artikull për kushtet skandaloze ku mbaheshin kafshët e egra në kopshtin zoologjik të Fierit, madje e quanin “Kopshti zoologjik i ferrit”. Menjëherë

Lexo me Shume

Paketa antishpifje Rama: “Nuk e harroj kurrë atë moment kur djali im po qante poshtë…”

    Paketa antishpifje Rama: “Nuk e harroj kurrë atë moment kur djali im po qante poshtë…”

Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ në News24, ku ndër të tjera ka folur edhe për paketën anti shpifje. Rama ka treguar momentin kur sipas

Lexo me Shume

Dosja “Babale”- Prokuroria vendos se Kryeministri Rama nuk duhet të hetohet, Petrit Vasili: Turp!

    Dosja “Babale”- Prokuroria vendos se Kryeministri Rama nuk duhet të hetohet, Petrit Vasili: Turp!

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili ka reaguar në një shenim në rrjetet sociale pas vendimit të Prokurorisë për të mbyllur çeshtjen e denoncimit të opozitës ndaj Edi

Lexo me Shume

Babai i Stresit padit deputetin e PS-së Taulant Balla, kërkon 20 mln lekë shpërblim

    Babai i Stresit padit deputetin e PS-së Taulant Balla, kërkon 20 mln lekë shpërblim

Sali Lushaj, babai i reperti shqiptar i cili ndryshe njihet si Stresi ka paditur në gjykatë  deputetin e Partisë Socialiste, Taulant Balla. Mësohet se Gjykata e Tiranës ka depozituar padinë

Lexo me Shume

(Video) Kinë – Panik në bankë, pitoni gjigand bie nga tavani dhe frikëson punonjësit…

  (Video) Kinë – Panik në bankë, pitoni gjigand bie nga tavani dhe frikëson punonjësit…

Ishte një ditë e qetë pune në Nanning, një qytet në jug të Kinës por që u transformua shumë shpejt,

Lexo me Shume

INSTAT – Lezhjanët, të parët jo vetëm për alkool, por edhe për numrin e martesave…

  INSTAT – Lezhjanët, të parët jo vetëm për alkool, por edhe për numrin e martesave…

Statistika të reja janë publikuar nga INSTAT, këtë herë përsa i përket numrit të martesave në vitin 2017. Të dhënat

Lexo me Shume

Vrasja e trefishtë në Mat, pas deklaratës së bashkëshortes të autorit, flet i afërmi i tyre: “Kujtimi ka plagosur edhe vëllain 8 herë me thikë!”

  Vrasja e trefishtë në Mat, pas deklaratës së bashkëshortes të autorit, flet i afërmi i tyre: “Kujtimi ka plagosur edhe vëllain 8 herë me thikë!”

Ngjarja e ndodhur pak ditë më parë në Mat tronditi opinionin [publik. Një person me emrin Kujtim Shehu vrau 3

Lexo me Shume

Vrasja e trefishtë në Mat, flet gruaja e autorit: ” Dy duar për një kokë janë! Ata e kanë ngacmuar dhe ai ka reaguar…”

  Vrasja e trefishtë në Mat, flet gruaja e autorit: ” Dy duar për një kokë janë! Ata e kanë ngacmuar dhe ai ka reaguar…”

Javën e kaluar një ngjarje e rëndë ndodhi në Mat, ku 3 persona mbeten të vrarë dhe një tjetër u

Lexo me Shume

Cilat janë shanset e Kombëtares për të dalë e para në grup? Ja kombinimet “ideale” të rezultateve…

  Cilat janë shanset e Kombëtares për të dalë e para në grup? Ja kombinimet “ideale” të rezultateve…

Kombëtarja shqiptare nuk ka arritur të fitojë mbrëmjen e djeshme në “Turner Stadium” të Beer Shevës, pasi është mposhtur nga

Lexo me Shume

Lulzim Basha, thirrje institucioneve dhe gazetarëve: “Veproni sa nuk është vonë, varet paqja sociale!”

  Lulzim Basha, thirrje institucioneve dhe gazetarëve: “Veproni sa nuk është vonë, varet paqja sociale!”

Në një deklaratë të dhënë për mediat vetëm pak minuta më parë, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka

Lexo me Shume

Akuzat për pikat e basteve? Edi Rama “nxjerr” gishtin e mesit përpara 300 mijë ndjekësve të tij…

  Akuzat për pikat e basteve? Edi Rama “nxjerr” gishtin e mesit përpara 300 mijë ndjekësve të tij…

Ndoshta këtë nuk e prisnit, por ja që ka ndodhur në të vërtetë. Kryeministri Rama njihet për natyrën e tij

Lexo me Shume

Shtyhen sërish hetimet për ish ministrin Saimir Tahiri

  Shtyhen sërish hetimet për ish ministrin Saimir Tahiri

Sot pritej të vendosej fati i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri lidhur me hetimet por Krimet e Rënda kanë shtyrë

Lexo me Shume

Viti i ri akademik, 22 mijë studentë të rinj, ulen në auditoret e universitetit

  Viti i ri akademik, 22 mijë studentë të rinj, ulen në auditoret e universitetit

Sot ka nisur viti i ri akadamik për rreth 83 mijë studentë në ciklin e parë (bsc dhe profesionale). Rreth

Lexo me Shume

Punimet e OSHEE, këto zona në Tiranë do të mbesin nesër pa energji elektrike

  Punimet e OSHEE, këto zona në Tiranë do të mbesin nesër pa energji elektrike

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka bërë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët. Punimet në nënstacionin Dinamo do

Lexo me Shume

Aksident tragjik në Turqi. Humbin jetën 22 emigrantë

  Aksident tragjik në Turqi. Humbin jetën 22 emigrantë

Një aksident fatal ka ndodhur në Turqi mëngjesin e sotëm, ku për pasojë kanë humbur jetën 22 emigrantë, mes tyre

Lexo me Shume

Pas përballjes në Komisariat, Xhisiela Maloku dhe Rexhep Rrahja drekuan së bashku. 25 vjeçarja: Do e gënjej prokuroren!

  Pas përballjes në Komisariat, Xhisiela Maloku dhe Rexhep Rrahja drekuan së bashku. 25 vjeçarja: Do e gënjej prokuroren!

Prokuroria e Krujës ka përfunduar dosjen penale kundër Rrahman Rraja, I cili rrezikon të dënohet nga 6 muaj deri në

Lexo me Shume

Skandalet e Taulant Ballës kalojnë kufirin, Gjermania hap hetimet për të

  Skandalet e Taulant Ballës kalojnë kufirin, Gjermania hap hetimet për të

Skandalet e Taulant Ballës nuk duket se kanë mbetur brenda kufirit shtetëror. Ato kanë ngjallur interesin e pesë deputetëve tê

Lexo me Shume