Blitz | Kliko dhe Informohu

Lajme

Debati për mbylljen e lojërave të fatit, Rama nxjerr foton e Berishës në kazino

    Debati për mbylljen e lojërave të fatit, Rama nxjerr foton e Berishës në kazino

Kryeministri Edi Rama vazhdon “luftën” e tij me kundërshtuesit e ligjit për mbylljen e llotove dhe lojërave të fatit dhe me ata që e akuzojnë se në fakt kjo nismë

Lexo me Shume

Taulant Balla në Prokurorinë e Krimeve të Renda, padit Bashën, Salianjin dhe Florenc Hoxhën

    Taulant Balla në Prokurorinë e Krimeve të Renda, padit Bashën, Salianjin dhe Florenc Hoxhën

Ditën e sotme, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i është drejtuar prokurorisë së Krimeve të Rënda për të depozituar padinë ndaj kryetarit të opozitës Lulzim Basha,

Lexo me Shume

Sulm tragjik me armë në kolegj, humbin jetën 19 persona

    Sulm tragjik me armë në kolegj, humbin jetën 19 persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Krime. 19 persona kanë humbur jetën pas një sulmi me armë në kolegj. Shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur. Autori është Vladislav

Lexo me Shume

Rama: Nga 1 prilli rriten pagat në shëndetësi, arsim dhe në mbrojtje

    Rama: Nga 1 prilli rriten pagat në shëndetësi, arsim dhe në mbrojtje

Kryeministri Rama ka deklaruar nga mbledhja e Këshillit Ekonomik Kombëtar se buxheti i vitit 2019 do të jetë më i madhi, ndërsa ka shpalosur edhe objektivat e qeverisë duke nisur

Lexo me Shume

Dëbohet nga Italia gruaja shqiptare, kryente rekrutime për ISIS

    Dëbohet nga Italia gruaja shqiptare, kryente rekrutime për ISIS

Gruaja shqiptare e quajtur Arta Kacabuni, është dëbuar nga Italia gjatë ditës së sotme. Kjo për shkak se ajo dyshohet që rekruton gra të tjera për organizatën terroriste ISIS. Italia

Lexo me Shume

Publikohet përgjimi në Prokurori mes Xhisiela Malokut dhe Rexhep Rraja

    Publikohet përgjimi në Prokurori mes Xhisiela Malokut dhe Rexhep Rraja

Balllanweb ka siguruar bisedën e përgjimit ambjental mes Xhisiela Malokut dhe Rexhep Rraja djalit të deputetit të PS-së rrahman Rraja. Përgjimi i tyre ambjental mes të rinjve është kryer në

Lexo me Shume

(Video) Rexhep Rraja mbetet në burg, Xhisiela: “Erdha për ta mbështetur sepse kemi marrëdhënie shoqërore, mediat do t’i padis për shpifje”

    (Video) Rexhep Rraja mbetet në burg, Xhisiela: “Erdha për ta mbështetur sepse kemi marrëdhënie shoqërore, mediat do t’i padis për shpifje”

Rexhep Rraja është lënë serish në burg dhe e pranishme jashte Gjykatës së Apelit ishte edhe Xhisiela Maloku, e cila e ka mbrojtur atë edhe pse ishte denoncimi i saj

Lexo me Shume

(Video) “Ti ke kohë që nuk je gazetare..” – Fjalët e rënda të Kryeministrit drejtuar Rudina Xhungës dhe përgjigja e saj

    (Video) “Ti ke kohë që nuk je gazetare..” – Fjalët e rënda të Kryeministrit drejtuar Rudina Xhungës dhe përgjigja e saj

Mbrëmë, në emisionin “Dritare” nga Rudina Xhunga ishte i ftuar Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Ai u përball me një panel prej 3 gazetarësh ku dhe ka pasur herë pas

Lexo me Shume

Rexhep Rraja do të qëndrojë në burg, gjykata rrëzon kërkesën për liri

  Rexhep Rraja do të qëndrojë në burg, gjykata rrëzon kërkesën për liri

Pavarësisht kërkesës për lirinë, Gjykata e Apelit ka vendosur të lërë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg. Djali

Lexo me Shume

(Video) Theth – U bllokuan në humnerë, shpëtohen dy turistët e huaj

  (Video) Theth – U bllokuan në humnerë, shpëtohen dy turistët e huaj

Policia e Shkodrës në bashkëpunim me banorët e zonës kanë shpëtuar dy turistë të huaj të cilët kishin ngatërruar rrugën

Lexo me Shume

Pas artikullit të “Daily Mail” për Kopshtin Zoologjik të ferrit në Fier, reagon ministri Blendi Klosi!

  Pas artikullit të “Daily Mail” për Kopshtin Zoologjik të ferrit në Fier, reagon ministri Blendi Klosi!

Ditën e djeshme “Daily Mail” ka bërë një artikull për kushtet skandaloze ku mbaheshin kafshët e egra në kopshtin zoologjik

Lexo me Shume

Paketa antishpifje Rama: “Nuk e harroj kurrë atë moment kur djali im po qante poshtë…”

  Paketa antishpifje Rama: “Nuk e harroj kurrë atë moment kur djali im po qante poshtë…”

Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ në News24, ku ndër të tjera ka folur edhe

Lexo me Shume

Dosja “Babale”- Prokuroria vendos se Kryeministri Rama nuk duhet të hetohet, Petrit Vasili: Turp!

  Dosja “Babale”- Prokuroria vendos se Kryeministri Rama nuk duhet të hetohet, Petrit Vasili: Turp!

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili ka reaguar në një shenim në rrjetet sociale pas vendimit të Prokurorisë

Lexo me Shume

Babai i Stresit padit deputetin e PS-së Taulant Balla, kërkon 20 mln lekë shpërblim

  Babai i Stresit padit deputetin e PS-së Taulant Balla, kërkon 20 mln lekë shpërblim

Sali Lushaj, babai i reperti shqiptar i cili ndryshe njihet si Stresi ka paditur në gjykatë  deputetin e Partisë Socialiste,

Lexo me Shume

(Video) Kinë – Panik në bankë, pitoni gjigand bie nga tavani dhe frikëson punonjësit…

  (Video) Kinë – Panik në bankë, pitoni gjigand bie nga tavani dhe frikëson punonjësit…

Ishte një ditë e qetë pune në Nanning, një qytet në jug të Kinës por që u transformua shumë shpejt,

Lexo me Shume

INSTAT – Lezhjanët, të parët jo vetëm për alkool, por edhe për numrin e martesave…

  INSTAT – Lezhjanët, të parët jo vetëm për alkool, por edhe për numrin e martesave…

Statistika të reja janë publikuar nga INSTAT, këtë herë përsa i përket numrit të martesave në vitin 2017. Të dhënat

Lexo me Shume

Vrasja e trefishtë në Mat, pas deklaratës së bashkëshortes të autorit, flet i afërmi i tyre: “Kujtimi ka plagosur edhe vëllain 8 herë me thikë!”

  Vrasja e trefishtë në Mat, pas deklaratës së bashkëshortes të autorit, flet i afërmi i tyre: “Kujtimi ka plagosur edhe vëllain 8 herë me thikë!”

Ngjarja e ndodhur pak ditë më parë në Mat tronditi opinionin [publik. Një person me emrin Kujtim Shehu vrau 3

Lexo me Shume

Vrasja e trefishtë në Mat, flet gruaja e autorit: ” Dy duar për një kokë janë! Ata e kanë ngacmuar dhe ai ka reaguar…”

  Vrasja e trefishtë në Mat, flet gruaja e autorit: ” Dy duar për një kokë janë! Ata e kanë ngacmuar dhe ai ka reaguar…”

Javën e kaluar një ngjarje e rëndë ndodhi në Mat, ku 3 persona mbeten të vrarë dhe një tjetër u

Lexo me Shume

Cilat janë shanset e Kombëtares për të dalë e para në grup? Ja kombinimet “ideale” të rezultateve…

  Cilat janë shanset e Kombëtares për të dalë e para në grup? Ja kombinimet “ideale” të rezultateve…

Kombëtarja shqiptare nuk ka arritur të fitojë mbrëmjen e djeshme në “Turner Stadium” të Beer Shevës, pasi është mposhtur nga

Lexo me Shume

Lulzim Basha, thirrje institucioneve dhe gazetarëve: “Veproni sa nuk është vonë, varet paqja sociale!”

  Lulzim Basha, thirrje institucioneve dhe gazetarëve: “Veproni sa nuk është vonë, varet paqja sociale!”

Në një deklaratë të dhënë për mediat vetëm pak minuta më parë, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka

Lexo me Shume

Akuzat për pikat e basteve? Edi Rama “nxjerr” gishtin e mesit përpara 300 mijë ndjekësve të tij…

  Akuzat për pikat e basteve? Edi Rama “nxjerr” gishtin e mesit përpara 300 mijë ndjekësve të tij…

Ndoshta këtë nuk e prisnit, por ja që ka ndodhur në të vërtetë. Kryeministri Rama njihet për natyrën e tij

Lexo me Shume