Blitz

 Breaking News

Opozita shtyn protestën: “Respektojmë Natën e Kadrit”

Opozita shtyn protestën: “Respektojmë Natën e Kadrit”
May 27
14:35 2019

Shtyhet protesta e opozitës. Ndonëse ishte vendosur më 31 maj, opozita ka vendosur të shtyjë me dy ditë protestën e shtatë kombëtare.

Vendimi është marrë pasi 31 maji është Natë Kadri, një natë e shenjtë për besimtarët myslimanë. Protesta është vendosur të mbahet më 2 maj, pra të dielën në orën 19:00.

Protesta e radhës u vendos menjëherë pas mbylljes së protestës së 25 majit, ku kreu i PD Lulzim Basha zhvilloi një mbledhje me ish-deputetët, kryetarët e degëve dhe kryebashkiakët opozitarë.

Ndërkohë për shkak të vendosjes së protestës më 31 maj fillimisht nga opozita, kryeministri Edi Rama shtyu hapjen e fushatës më 1 qershor.

/Blitz.al/

Share