Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Nora Malaj: Pas inspektimit kemi mbyllur 77 kopshte pa licencë në Tiranë

Nora Malaj: Pas inspektimit kemi mbyllur 77 kopshte pa licencë në Tiranë
September 08
11:15 2016

Zv.ministrja e Arsimit, Nora Malaj, ka deklaruar paraditen e sotme se Inspektorati Shtetëror i Arsimit në Tiranë ka mbyllur 77 kopshte, të cilat kanë ushtruar aktivitetin e tyre të palicencuara deri tani.

Ky inspektim ka nisur pas skandalit të kopshtit “Diren”, ku administratorja Anjeza Shabani dhunoi fëmijën 3-vjeçar, që u shfaq në një video të publikuar nga emisioni investigativ “Stop”. /Blitz.al/

 

 

Komento
Shperndaje