Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Njoftim I policisë për nisjen e vitit të ri shkollor: Nesër lini makinat në shtëpi

Njoftim I policisë për nisjen e vitit të ri shkollor: Nesër lini makinat në shtëpi
September 16
13:11 2018

Erion Ahmeti, Shef i Policisë Rrugore në Tiranë, i ka bërë apel gjithë shoferëve e sidomos prindërve që ditën e nesërme të shmangin përdorimin e makinave personale. Ai i ka sugjeruar që të përdorin transportin publik që të shmanget bllokimi i trafikut.

Gjithsesi, e zbatojnë përdoruesit e makinave këtë apo jo, shefi i policisë siguron që policia i ka marrë masat që gjithcka të shkojë si duhet në nisjen e vitit të ri shkollor, një nga ditët më të zëna e kaotike në qytetin e Tiranës./Blitz.al/

Share