Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Një nga viktimat e aksidentit me motor, fituesi i “X Factor”, Ergi Dini

Një nga viktimat e aksidentit me motor, fituesi i “X Factor”, Ergi Dini
November 21
23:21 2016

Një aksident i rëndë me motor u ka marrë jetën dy të rinjve mbrëmjen e sotme. Një prej viktimave është këngëtari Ergi Dini nga Shkodra, fitues i kompeticionit muzikor “X Factor 3”. Dy të rinjtë që udhëtonin me motor, të identifikuar si Kejdi Halili 21 vjeç dhe Ergi Dini, 22 vjeç, rreth orës 21:50 kanë ndërruar jetë në spital, si pasojë e dëmtimeve të marra.

Djemtë kanë qenë duke udhëtuar në rrugët e kryeqytetit dhe mësohet se shkak i aksidentit është bërë humbja e kontrollit të motorit. Më parë Kejdi, njëri prej viktimave, ka postuar në rrjete sociale një citat nga Paul Walker, aktori i cili humbi jetën nga shpejtësia.

“Nëse një ditë shpejtësia më merr jetën, mos qani sepse isha duke qeshur”./Blitz.al/

kejd

Shperndaje