Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Një tjetër kërcënim për një biznesmen të huaj: “10 mijë euro ose të zhduka!”

Një tjetër kërcënim për një biznesmen të huaj: “10 mijë euro ose të zhduka!”
September 30
13:54 2016

Një rast tjetër kërcënues për një nga biznesmenët huaj është regjistruar në Shqipëri, pikërisht në qytetin e Korçës. Ka qenë 25-vjeçari Velson Qyrani i cili ka kërcënuar një biznesmen italian.

25-vjeçari i bënte telefonata kërcënuese dhe i dërgonte letra me mesazhe të rënda. Në njërën prej tyre ai i ka kërkuar 10 mijë euro ose do ta “zhdukte”.

Policia ka mundur që ta identifikojë kërcënuesin dhe ka nisur procedurat. /Blitz.al/

Shperndaje