Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Një shtet tjetër njeh pavarësinë e Kosovës

Një shtet tjetër njeh pavarësinë e Kosovës
July 22
17:47 2016

Pas një kohe të gjatë, pavarësia e Kosovës është njohur edhe nga një shtet tjetër. Bëhet fjalë për Republikën e Surinamit që bëhet shteti i 112 që njeh Kosovën, përcjell Blitz.al. Republika e Surinamit ndodhet në Amerikën Jugore dhe ka 539,000 banorë.

Lajmi u bë i ditur nga ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”.

kosovasurinami]