Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Nis punën si zv/ministër, urdhëri i parë i Sandër Lleshit: ”Ndalohet rreptësisht frekuentimi i kafeve gjatë…”

Nis punën si zv/ministër, urdhëri i parë i Sandër Lleshit: ”Ndalohet rreptësisht frekuentimi i kafeve gjatë…”
November 07
15:38 2018

Vetëm një ditë pasi ka marrë detyrën e zëvendës ministrit të Brendshëm me kompetencat e titullarit Gjeneral Sandër Lleshi ka dhënë urdhrin e parë.

Burime zyrtare sipas Ballkanweb bëjnë me dije se Lleshi ka nxjerre një urdher te brendshem qe ndalon rreptesisht gjate diteve te punes frekuentimi i kafeneve, restoranteve, njesive tregtare e cfaredo mjedisi publik jashte vendndodhjes per arsye pune nga punonjesit e ministrise se brendshme (perveçse per raste festash apo fatkeqesish familjare dhe vetem me lejen e eprorit).

Mesohet se te njejten gje i ka kerkuar Drejtorit te Pergjithshem te Policise se Shtetit per uniformat blu. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje