Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ngjarja në Durrës, Spitali Psikiatrik: Arben Kabashi ka qenë dy herë te ne

Ngjarja në Durrës, Spitali Psikiatrik: Arben Kabashi ka qenë dy herë te ne
August 15
14:24 2016

Spitali Psikiatrik ka kartelën e Arben Kabashit, i cili akuzohet për pengmarrjen e të miturës 11-vjeçare në Durrës. Në deklaratën e tij, Spitali Psikiatrik bën me dije se i ndaluari kurohej për skizofreni dhe pas rehabilitimit është dërguar në banesë me kërkesë të familjarëve.

I ndaluari cilësohet si person me rrezikshmëri në komunitet. Babai i 11-vjeçares së rrëmbyer, Fred Kabashi, është shprehur për “News 24” se ai është i sëmurë mendor dhe nuk duhej nxjerrë nga spitali. /Blitz.al/