Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ngjarja e Bulqizës: Sillet me shpejtësi në Tiranë, një nga nxënëset e asfiksuara

Ngjarja e Bulqizës: Sillet me shpejtësi në Tiranë, një nga nxënëset e asfiksuara
November 17
14:56 2017

Minut pas minuti po zbardhet ngjarja e Bulqizës ku nxënësit e një shkolle 9 vjeçare janë asfiksuar duke qenë se është lëshuar gaz pasi po provohej sistemi i ri i ngrohjes duke bërë që disa prej tyre të asfiksohen.

Teksa 15 nxënës janë dërguar menjëherë në urgjencën e Bulqizës një nxënëse e cila është në gjendje më të rëndë është nisur direkt drejt Tiranës me helikopter.

Sipas ‘Neës 24’, Ministria e Shëndetësisë doli më herët me një njoftim zyrtar, ku lajmëroi se çdo gjë ishte nën kontroll dhe se nxnënësit ishin nën  monitorim të vazhdueshëm mjekësor. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje