Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës: Plane për spastrim etnik në veri

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës: Plane për spastrim etnik në veri
June 14
09:57 2016

Xhavit Haliti, nënkryetar në Kuvendin e Kosovës, njëherazi anëtar i Kryesisë së PDK-së, paralajmëron se plane ogurzeza përfshijnë veriun e Kosovës, ndaj ai kërkon që të reagohet sa më shpejt. Ai shprehet se bëhet fjalë për spastrim etnik dhe rekomandon që institucionet qeveritare të marrin masat sa nuk është vonë.

“Unë jam shumë i bindur që ka plane ogurzeza për veriun e Kosovës. S’po them më shumë, por ka plane që duhet t’u digjeshin në dorë atyre që i kanë bërë, por që t’u digjen planet në dorë duhen argumente, duhen të dhënat dhe duhet veprim”, është shprehur ai.

Burimi: Zëri

Etiketimet
Shperndaje