Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Në bankën në ish-Bllok u grabitën 210 milionë lekë

Në bankën në ish-Bllok u grabitën 210 milionë lekë
August 08
15:23 2016

Natën e kaluar janë vjedhur plot 210 milionë lekë nga banka në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Kjo shifër është e konfirmuar nga policia dhe punonjësit e bankës, të cilët kanë bërë menjëherë inventarin.

Policia gjithashtu ka thënë se kanë qenë 3 autorë që kanë vjedhur bankën dhe madje ata kanë qenë aty dy ditë me radhë,  të premten dhe të shtunën në darkë. Policia private, drejtori i degës dhe policia kanë shkuar në vendngjarje këto ditë, por nuk kanë konstatuar gjë, çka ka çuar më pas në finalizimin e grabitjes nga ana e autorëve. /Blitz.al/

 

Shperndaje