Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ndahet nga jeta arkitekti i Piramidës, dhëndri i Enver Hoxhës

Ndahet nga jeta arkitekti i Piramidës, dhëndri i Enver Hoxhës
April 21
12:04 2016

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, është ndarë nga jeta arkitekti 68-vjeçar Klement Kolaneci, autor i shumë veprave simbol të Shqipërisë, ndër to Piramida dhe Pallati i Kongreseve.

Klement Kolaneci, lindur më 26 shkurt 1948, ishte bashkëshorti i Pranvera Hoxhës, vajzës së ish-diktatorit Enver Hoxha.

Mësohet se ai vuante nga një sëmundje e rëndë. Arkitekti Kolaneci është autor i mbi 400 veprave madhore.

Komento