Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ndahet nga jeta aktorja Elida Cangonji

Ndahet nga jeta aktorja Elida Cangonji
November 28
20:57 2016

Aktorja dhe psikologia Elida Cangonji ka ndërruar jetë si pasojë e një sëmundjeje të rëndë. Të gjithë e njihnim si Zana te filmi “Rrugë të bardha”. Cangonji numëron disa role në kinematografinë shqiptare, si Eleni te “Në kufi të dy legjendave”, mësuesja te “Shtigje lufte” , “Në fillim të verës” dhe “Shpërthimi”.

Cangonji u largua nga kinemaja në vitet ‘60 për pasionin e saj, psikologjinë. Edhe pse ka luajtur pak role, ata kanë qenë vërtet të realizuar, aq sa janë ngulitur në memorien e popullit shqiptar. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje