Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mposhti Barcelonën, festë e çmendur në Romë. Presidenti Palotta zhytet në shatervan

Mposhti Barcelonën,  festë e çmendur në Romë. Presidenti Palotta zhytet në shatervan
April 11
12:02 2018

Pas fitores së jashtëzakonshme 3-0 ndaj Barcelonës në qëndër të qytetit në Romë ka nisur një festë e çmenduar. Mijëra njerëz kanë dalë duke festuar, e brohoritur nëpër rrugë. Mes tyre ka qënë edhe presidenti i Romës James Pallota i cili nga gëzimi ka zbërthyer këmishën dhe është zhytur në një shatervan në qëndër të qytetit. Kjo është shoqëruar me thirrje entuziaste nga tifozë të cilët e kan duartrokitur.

Çdo gjë ishte e merituar pas një ndeshjeje fantastike dhe një fitore historike që Roma dhuroi duke mposhtur një ndër skuadrat më të mira në botë.

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje