Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Moti i keq, mbyllen shkollat në të gjithë vendin

Moti i keq, mbyllen shkollat në të gjithë vendin
November 08
12:01 2016

Për shkak të situatës së përmbytjeve në të gjithë vendin, Ministria e Arsimit ka vendosur të mbyllë të gjitha shkollat në vend deri në një urdhër të dytë sa situata e reshjeve të përmirësohet.

Vendimi vjen për të mos rrezikuar askënd, sidomos nxënësit të cilët mund të jenë në lëvizje ditën e sotme, në një kohë me reshje që mund të shkaktojë dëme të mëtejshme nëse nuk merren masat e duhura. Për momentin, gjendja paraqitet më problematike në Tiranë, Durrës, Lezhë, Peshkopi, Shkodër e kryesisht zonat e ulëta./Blitz.al/

Komento
Shperndaje