Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Moti çmendet: Shiu dhe breshëri përmbytin Tiranën!

Moti çmendet: Shiu dhe breshëri përmbytin Tiranën!
June 22
15:02 2018

Kanë mjaftuar vetëm pak minuta reshje shiu dhe breshëri me intensitet të lartë që kryeqyteti i vendit të pushtohet nga uji.

Probleme janë shfaqur në mjaft rrugë si Myslym Shyri, Rruga e Kavajës dhe Rruga e Elbasanit.

Shoferët janë kapur në befasi dhe kanë qëndruar disa minuta në rrugë duke krijuar kështu edhe rradhë e trafik.

Sipas Meteoalb, diametri i breshërit është mesatarisht 1.5 cm deri në 3cm. /Blitz.al/

Share