Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ministria e Arsimit: Nga nesër rinis procesi mësimor normalisht

Ministria e Arsimit: Nga nesër rinis procesi mësimor normalisht
November 09
18:41 2016

Ministria e Arsimit ka bërë të ditur se ditën e nesërme procesi mësimor do të zhvillohet normalisht.

Duke marrë shkas nga situata e rënduar e krijuar si pasojë e motit të keq, dje Ministria e Arsimit pezulloi mësimin deri në një njoftim të dytë.  Ditën e djeshme katet e para të disa shkollave dhe oborreve u përmbytën, ndërsa në Vlorë dy mësuese mbetën të plagosura pasi u dëmtuan nga një pemë që ra./Blitz.al/

Komento
Shperndaje