Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut, OKB-së: Armët bërthamore, e vetmja mundësi

Ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut, OKB-së: Armët bërthamore, e vetmja mundësi
September 24
09:50 2016

Armët bërthamore janë e vetmja mundësi për Korenë e Veriut – këtë konfirmon ministri i Jashtëm koreanoverior Ri Yong-ho, gjatë Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

“Derisa të ekzistojnë shtete zotëruese të armëve bërthamore, të cilat kanë marrëdhënie armiqësore me Republikën Demokratike Popullore të Koresë, siguria jonë kombëtare dhe paqja mund të garantohen vetëm nga një përmbajtje efikase bërthamore”, – është shprehur Ri. /Blitz.al/

Shperndaje