Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Milano në panik! Një celulë e ISIS-it afër tij

Milano në panik! Një celulë e ISIS-it afër tij
August 14
18:56 2016

Autoritetet libiane kanë paralajmëruar italinë për një celulë xhihadiste të lidhur me një nga grupet e ISIS-it pranë Milanos.

Agjentët libianë në Sirtë kanë zbuluar disa dokumente që tregojnë ekzistencën e këtij rrjeti. Militantët e rrjetit  janë të lidhur me një tunizian 47-vjeçar Abou Nassim, që ka jetuar në Milano dhe më pas ka luftuar në Afganistan dhe Siri. Në vitin 2014, Nassim është bërë një nga luftëtarët e ISIS-it./Blitz.al/

Shperndaje