Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Merr fund bojkoti, grupi parlamentar i PD rikthehet në Kuvend

Merr fund bojkoti, grupi parlamentar i PD rikthehet në Kuvend
May 03
11:15 2016

Partia Demokratike ka vendosur t’i japë fund bojkotit të nisur pak ditë më parë pas përjashtimit të ish-kryeministrit Berisha nga seancat plenare për shkak të thirrjes së tij për armatosje drejtuar shqiptarëve.

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar, PD vendosi për rikthimin e saj në komisione dhe seancat parlamentare. Bojkoti i opozitës zgjati 10 ditë prej vendimit të Byrosë Kombëtare për përjashtimin e Berishës.

 

Etiketimet
Shperndaje