Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Meksikë-SHBA: Zbulohet tuneli më i gjatë i transportit të drogës

Meksikë-SHBA: Zbulohet tuneli më i gjatë i transportit të drogës
April 24
14:45 2016

Zbulohet tuneli nëntokësor më i gjatë për transportin e drogës, në San Diego.
Bëhet fjalë për të 13-in rast të ngjashëm mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Meksikës në këto 10 vitet e fundit.

Tuneli thuajse 1 kilometër i gjatë ishte i pajisur me sistem ventilimi, sistem ndriçimi dhe me hapësirë të mjaftueshme për kalimin e karrocave të transportit.

Gjatë aksionit janë arrestuar 6 persona të pranishëm dhe janë sekuestruar 6 tonë hashash dhe 1 ton kokainë.

Autoritetet amerikane shprehen se kjo është sasia më e madhe e drogës e sekuestruar ndonjëherë në një tunel.

Etiketimet
Shperndaje