Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mbyllen hetimet për Vladimir Gjutën, Prokuroria: Ka çrregullime, të mjekohet me detyrim

Mbyllen hetimet për Vladimir Gjutën, Prokuroria: Ka çrregullime, të mjekohet me detyrim
October 27
12:26 2016

Prokuroria ka mbyllur hetimet për Vladimir Gjutën, i cili është akuzuar për vendosjen e tritolit në farmacinë dhe makinën e babait të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Vlaidimir Gjuta akuzohet se ka thyer masën e sigurisë “arrest shtëpie”, duke u larguar nga vendi i qëndrimit.

Mësohet se organi i akuzës e ka cilësuar Gjutën si person me çrregullime mendore dhe ka kërkuar mjekim të detyruar për të pasi rezulton të jetë i papërgjegjshëm. /Blitz.al/

Komento
Etiketimet
Shperndaje