Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mbledhja e parë e qeverisë Rama pritet me protesta: “Kryeministër mbaj premtimet!”

Mbledhja e parë e qeverisë Rama pritet me protesta: “Kryeministër mbaj premtimet!”
January 12
17:08 2018

Mesditën e sotme, në qytetin e Lezhës është mbajtur mbledhja e parë e qeverisë Rama në kuadër të “Vitit të Skënderbeut”.

Kjo mbledhje e qeverisë është pritur nga protesta të shumta përpara godinës ku ndodheshin ministrat dhe kryeministri.

Kanë qenë banorët e Torovicës ata që janë hedhur në protestë për të kërkuar ndërtimin e rrugës së Torovicës, premtim ky i dhënë nga Rama në 2013-ën.

Ministrja e Arsimit, Nikolla ka biseduar me banorët e zonës, të cilëve u ka premtuar se do të shqyrtohet projekti për rikonstruksion. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje