Blitz

 Breaking News

Mbi 55 qytetarë të plagosur nga tërmeti, mes tyre edhe fëmijë

Mbi 55 qytetarë të plagosur nga tërmeti, mes tyre edhe fëmijë
September 21
18:12 2019

Deri tani mbi 55 qytetarë kanë mbetur të plagosur nga tërmetet e fuqishme që tronditën vendin.

Gazteari i Syri TV, i cili ndodhet pranë Spitalit Ushtarak, raporton se mes të lënduarve është edhe një fëmijë.

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.8 ballë  i shkallës rihter dhe intensitet mbi 7.5 ballë është regjistruar 30 km në veri të Durrësit, afër Kepit të Rodonit.

 

Share