Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mbërrijnë muxhahedinët në Shqipëri, qeveria i strehon në banesat sociale

Mbërrijnë muxhahedinët në Shqipëri, qeveria i strehon në banesat sociale
August 06
11:27 2016

Pas diskutimeve të gjata dhe debateve të nxehta nëse duhet apo jo që Shqipëria të mirëpresë një grup muxhahedinësh nga Irani, duket se gjithçka ka marrë fund pasi autobusët e parë kanë mbërritur mbrëmjen e djeshme.

Ata janë strehuar në banesat sociale pas qendrës tregtare “Casa Italia” dhe pallate të tëra janë vendosur në dispozicion të tyre nga qeveria shqiptare.

Theksojmë se edhe shteti amerikan ka insistuar që Shqipëria të marrë rreth 2000 muxhahedinë për të strehuar në banesat sociale. /Blitz.al/

Shperndaje